1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

תכנון מערכת השקייה גידול חוץ

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י deleted, ‏21/6/14.

1. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    היי,

אני רוצה ליצור מאגר מים ממיכל פלסטיק שנמצא בגובה 2מ מעל אזור ההשקייה ויכיל בממוצע כ 20 ליטר מים.
    מהמיכל יצא צינור שירד אל הצמחים.
    קצה צינור צריך להשקות כמה צמחים.

אין לי ניסיון עם טפטפות, מישהו יכול להמליץ לי על כמה טפטפות שאוכל לנעוץ לצינור לאורכו שיעבדו בלחץ הנוכחי ויטפטפו כ 2 ליטר ביום פר טפטפת?
    איזה סוג צינור כדאי לי לבחור?

תודה

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    2 ליטר ביום? כל נקודה או כל המערכת?
    זאת כמות קטנה מידי.
    אני חושב שיש טפטפות של 0.5 ל' לשעה... אבל לא פחות.

הצורה היחידה שאתה יכול לחבר מערכת השקיה אוטומטית היא אם יש לך ברז בסביבה.
    המערכות לא פועלות בכח הגרביטציה, ככה שאתה חייב נקודת מים (גם אם היא לא שלך) עם לחץ של 2 אטמוספרות לפחות.

3. Show

Show חבר חדש

לייקים:
    0
    מצטרף לשאלה אם טפטפת לא תעבוד בכוח הגרביטציה בוודאות ... ??
    והאם יש למישהו רעיון לאחת כזו ?

4. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    2 ליטר ביום זה בממוצע מה שכל שתיל מקבל עכשיו ונראה שטוב להם עם זה.
    אז יש לי פתרון אחר מלבד לבצע חרירים בצינור שיעבור דרך העציצים? חשבתי לעשות ניסוי ביתי קטן ולמדוד בשעה כמה חריר בקוטר ספציפי נותן ולהגדיל בהתאם אם יש צורך.

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    חשבתי על הבעיה וחשבתי עליה שוב. לקחתי בחשבון גם מערכות כמו איזי-טוגרו.
    כל כמה זמן אתה מעוניין להגיע לצמח?

מערכת גרביטציה פשוט לא מתאימה לגידול קנאביס.
    אתה צריך משטר השקיה מעט יותר מדוייק. יומיים ללא מים ויום אחד עם השקיה.
    לא יעבוד ללא בקר השקיה.

6. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    dear ג'ו,
    לא הבנתי במה בדיוק אתה מעוניין. במערכת השקיה שתעבוד בכוחות עצמה, או במערכת השקיה שתקל עליך את ההשקיה שאתה תבצע בעצמך.
    מערכת טפטפות יכולה לעבוד עם גרביטציה(ואפילו נמוכה מאד), אבל זה אומר שבכל פעם שתמלא את המיכל המים מיד יורדים לצנרת ועם הריקון ההשקיה מסתיימת - כלומר כדי לבצע השקיה אתה עדיין צריך להגיע למיקום ולמלא מים.
    אם אתה מחפש מערכת שתבצע השקיה בזמנים קצובים גם כשאתה לא נוכח, זה כבר סיפור אחר וזה אומר שאתה צריך מחשב השקיה וברז מים זורמים, או לפחות ברז חשמלי שמופעל עם טיימר מה שמצריך חיבור חשמל פעיל.
    אצלי בגלל אילוצי אקלים וגורמים נוספים, כל צמח צמוד לדלי 18 ליטר ממנו יוצאת טפטפת שפשוט מאריכה את זמן ההשקיה לכמה שעות במקום השקיה מרוכזת שבה הנגר מהיר וחלק גדול מהמים הולך לאיבוד. זו לא השקיה אוטומטית ובכל יום אני ממלא את הדליים בכמות הרצויה, מה שאומר ביקור יומי באיזור הגידול.
    אם זה מה שאתה מחפש - אז הפתרון הוא פשוט למדי.
    אם אתה מחפש מערכת אוטומטית - כמו שכבר אמרתי זה מורכב יותר, ותצטרך להביא בחשבון את כל הסיכונים והסיבוכים שיש למערכת כזו מעבר ליתרונון שלה כמערכת שחוסכת לך את ההגעה לצמח.
    (מבחינתי החלק הכיפי בגידול זו ההגעה אל הצמח - הנחמות הקטנות שלי בחיים)
    בהצלחה.

7. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    המטרה היא לא להכנס לאזור השתילים יותר מדי אלא להשקות מרחוק. רציתי על הדרך להיות מסוגל לשים מים במיכל ושדרך הצנרת המים יטפטפו לאורך זמן ארוך (יומיים) גם אם זה רק 20 ליטר.

לשאלה אחרת, מישהו מכם יודע איך מערכת הטפטפות עובדת בפארקים? יש את הצינור החום הסטדנרטי שרץ בכל הפארק, איך הוא מופעל? יש מחשב או שמישהו פותח איזה ברז?
    אני שואל כי יש אפשרות לקחת מים מאחד כזה אבל לא ראיתי שהאדמה נראית לחה לאורכו.

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    GuerillaJoe,
    הפתרון של צינור השקיה קיים הינו פיתרון מצויין.
    בד"כ אם מדובר במערכת ציבורית ההשקיה היא ע"י מחשב השקיה.
    לרוב ההשקיה נעשית בלילה.
    אתה בהחלט יכול לשתול את הצמח שלך מתחת לאחת הנקודות.
    או לחילופין לחבר קו מים משלך למערכת ולמתוח אותו בחשאי לנקודת מסתור.

9. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    תודה,
    אני חושב שאנעץ טפטפת לאחד הצינורות ואשים איזשהו כלי מתחת לאגור את המים כדי לראות שהם באמת מפעילים אותה.

לגבי ההשקייה מרחוק, עשיתי ניסוי ביתי וגם עם מפל לחצים נמוך של 2 מ' (0.02 באר) צינור שמחובר למיכל 20 ל' המחורר עם נעץ לאורכו (ניסיתי עם 2 חירורים) מטפטף טיפה ב 3 שניות שזה בערך 1.5 ל' ביום per חריר.
    אני אתן לזה ניסיון בהתקנה בשטח בהזדמנות ואדווח אם עובד טוב.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!