1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

12 חודשי מאסר לתושב הקריות שגידל 100 צמחי קנאביס בביתו

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏17/9/17.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,081
  לייקים:
  297
  למרות שטען שעשה זאת לצורך שימושו האישי בלבד, נגזרו על בן 36 תושב הקריות 12 חודשי מאסר בפועל לאחר שנתפס מגדל 100 שתילי קנאביס בביתו. השופט יוסי טורס קבע כי "נגע הסמים מכלה כל חלקה טובה בחברה" ושלח את הנאשם לכלא.

  כתב אישום בו יוחס לתושב הקריות בן 36 גידול של 100 שתילי קנאביס במשקל 24.15 ק"ג, הוביל בסוף השבוע לגזר דין של שנת מאסר בפועל.

  [​IMG]
  יוסי טורס, שופט בימ"ש השלום קריות (תמונה: בית המשפט)


  שופט בית משפט השלום בקריות, יוסי טורס, ציין כי למרות שהנאשם טען במשפט שעשה זאת לשימושו האישי בלבד, בחקירתו במשטרה הודה ש"ציפה לקבל חמישה ק"ג של פרחים ולמכור חלק".

  "בהכרעת הדין דחיתי את טענת הנאשם וקבעתי כי משקלם של הצמחים (מעל 24 ק"ג) ומספרם (כ- 100), בצירוף אמרותיו במשטרה (כי ציפה לקבל כחמישה ק"ג של פרחים ולמכור "חלק"), אינם מתיישבים כלל ועיקר עם אפשרות שמדובר בגידול שמטרתו שימוש עצמי בלבד, וכי הנסיבות מתיישבות דווקא עם מטרה מסחרית," כתב השופט טורס.

  שירות המבחן אליו הופנה הנאשם במסגרת תיק זה ציין כי הנאשם שהה ביחידה לטיפול בהתמכרויות וכי הוא הגיע לכל המפגשים ומסר בדיקות שתן נקיות. שירות המבחן התרשם גם שבבסיס העבירות לא עמדו נורמות וערכים עברייניים, אלא רצון "לקצר דרך" במענה לכאביו הפיזיים ולהתמכרותו והמליץ להעמיד את הנאשם במבחן בצירוף 140 שעות של"צ.

  התביעה הפנתה לחומרת מעשיו של הנאשם הנעוצה בכמות הסם שנתפסה (24.15 ק"ג); כמות השתילים (100 שתילים); ולכלים הרבים ששימשו לגידול – וטענה כי מדובר בתופעה נפוצה בעת האחרונה המשלבת לרוב אנשים "נורמטיביים". לאור כך דרשה לקבוע מתחם ענישה הולם הנע בין 12 חודשי מאסר בפועל ל-24 חודשי מאסר בפועל.

  סניגורו של הנאשם ציין כי הנאשם הודה בעובדות כתב האישום וניהל את ההליך רק לעניין השאלה אם המטרה הייתה לשימוש עצמי. הסנגור לא התייחס למתחם הענישה ההולם את העבירה בה הורשע הנאשם, אך ביקש לאמץ את המלצות שירות המבחן לאור עברו הקל של הנאשם, נסיבותיו האישיות והאמור בתסקיר.

  "נגע הסמים מכלה כל חלקה טובה בחברה," כתב השופט טורס. "על נזקיו הבריאותיים, החברתיים והכלכליים, אין צורך להכביר מילים. אזכיר רק שהצורך בסם, מוליד מספר נזקי משנה ובהם נזקים לגופו של המשתמש בסם, ובעקיפין גם לשלום הציבור, בשל כך שלרוב מכורי הסם מבצעים עבירות רכוש על מנת לממנו. מעגל הקסמים: סמים – עבירות רכוש – סמים, מוכר לכל העוסקים בתחום ואין צורך להרחיב בנושא."

  "אציין כי לאור מחירו הגבוה של סם הקנאביס בתקופה זו העומד על כ-100 ₪ לכל גרם לצרכן הקצה (והדברים ידועים היטב לכל העוסקים במלאכה לאור כתבי האישום הרבים המוגשים בנושא) ברי לכל שהרווח לו מקווה אדם המגדל בביתו סמים במשקלים כה גבוהים, הוא רב," הוסיף טורס.

  "התמונה המצטיירת היא של 'מיזם עסקי' משוכלל, מתוכנן עד לפרט האחרון, תוך שהמשיבים מוכנים להשקיע בו כסף רב ומחשבה רבה," הוסיף. "אין צורך לומר כי התכנון וההשקעה הכספית מעידים על החלטתם הנחושה של המשיבים לקצור את הפירות מאותו 'מיזם' ולהגיע עד השלב האחרון. השלב האחרון משמעותו אפשרות להוציא את הסמים אל השוק, ולמכור אותם ברווח כספי ניכר. לשיטתנו, התכנון המדוקדק הוא נסיבה מחמירה מעין כמותה.."

  בסיכום גזר הדין כתב השופט כי הוא מטיל על הנאשם את העונשים הבאים: מאסר בפועל למשך 12 חודשים, מאסר על תנאי למשך 6 חודשים, קנס בסך 8,000 ש"ח, פסילה מלהחזיק או לקבל רישיון נהיגה לתקופה של 6 חודשים.

  הפוסט 12 חודשי מאסר לתושב הקריות שגידל 100 צמחי קנאביס בביתו הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!