1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

7 סיבות טובות לא לערבב טבק עם מריחואנה

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏5/9/16.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,178
  לייקים:
  297
  כמו ישראלים רבים גם אתם בוודאי מוסיפים טבק לג'וינט שלכם, אך מחקרים מצאו שתוספת זו עלולה לגרום לכמה נזקים לא רצויים כלל. מפגיעה בזיכרון ובעיות שינה ועד שינוי ההשפעה ונזק מוגבר לריאות – הנה 7 סיבות למה לא לערבב טבק בקססה.

  מרבית צרכני הקנאביס בישראל, בין אם בגלל המחיר המופרז של 100 ש"ח לגרם ובין אם בגלל ההרגל, נוהגים לערבב טבק ביחד עם התפרחת הגרוסה, וליצור "קססה" (תערובת עישון) אותה מעשנים לאחר מכן בג'וינט או בבאנג.

  טבק, בעיקר כזה המגיע מסיגריות שמלאות באלפי חומרים רעילים, נחשב לאחד מ-3 הסמים המסוכנים ביותר בעולם, ואחראי למיליונים רבים של חולים ומתים בכל שנה – בעיקר כאלו הנפגעים מסרטן טמחלות שונות בריאות ודרכי הנשימה.

  למרות הסכנה הכרוכה בכך ובניגוד לעישון "הנקי" ללא טבק כלל המקובל במדינות רבות בעולם, ערבוב טבק בג'וינט הוא שגרת חייהם של מרבית הצרכנים בישראל.

  ג'וינט ישראלי לעומת ג'וינט קנדי:
  אז למה לא כדאי להוסיף טבק לג'וינט?

  1. הגדלת פוטנציאל התמכרות


  אחד הנזקים הגדולים ביותר שטמונים בטבק, או יותר במדויק בניקוטין, הוא פוטנציאל ההתמכרות האדיר שלו שגורם לאנשים לעשן סיגריות במשך שנים רבות ולהזדקק לעזרה חיצונית בתהליך גמילה.

  מחקרים שנערכו בעבר מצאו כי הוספת טבק לתערובת העישון מגדילה פי 5 ואף יותר את הפוטנציאל לפתח תלות בקנאביס עצמו – וזאת לעומת עישון של קנאביס בלבד.

  [​IMG]
  טבק – ממכר בעצמו, ומגדיל פי 5 את הסיכוי להתמכר לקנאביס


  מאחר ועישון קנאביס הוא אינו ממכר מבחינה פיזיולוגית, עישון "נקי" מוריד משמעותית את הסיכון לפתח תלות בקנאביס וכמובן חוסך לחלוטין את ההתמכרות לטבק שעתידה להתפתח אצל המעשנים אותו באופן קבוע.

  2. השפעה על הזיכרון


  אחד המיתוסים הנפוצים ביותר בנוגע לצרכן הקנאביס הממוצע, שנתמך ובמקביל גם נסתר במספר מחקרים שנערכו בעבר, הוא היותו "סטלן שלא זוכר כלום", עקב ההשפעה השלילית לאורה שיש לעישון קנאביס על הזיכרון.

  [​IMG]
  ערבוב קנאביס וטבק גורם להשפעה על הזיכרון – שעדיין אינה מובנת במלואה


  מחקר מעמיק שנערך בטקסס, ארה"ב, מצא כי ערבוב טבק בעת עישון קנאביס משפיע בצורה שלילית על גודלו של ההיפוקמפוס – החלק במוח שאחראי בין היתר על יכולות הלמידה והזיכרון – באופן שעלול בדרך כלל לגרום לתפקוד פחות טוב בנתונים אלו. להפתעת החוקרים נמצא גם שאלו שנהגו לערבב טבק עם מריחואנה היו אמנם בעלי היפוקמפוס קטן יותר, אך תפקודו היה טוב יותר.

  3. פגיעה באיכות השינה


  מחקר שנערך באוניברסיטת ג'ונס הופקינס ובחן את איכות השינה של צרכני טבק (גם במקביל לקנאביס) לעומת אנשים שאינם צורכים טבק כלל, הראה כי תסמיני הגמילה המהירים של הניקוטין גורמים לצרכני טבק להתקשות להגיע לשינה עמוקה – עד פי 4 לעומת אלו שאינם צורכים טבק.

  מחקרים נוספים שבחנו את הקשר בין שימוש בטבק לבין ירידה באיכות השינה מצאו כולם כי צריכה קבועה של ניקוטין פוגעת באיכות, עומק ואורך השינה הממוצעים.

  [​IMG]
  קנאביס נקי – לשינה טובה יותר


  עד כה לא נערך מחקר שבחן באופן ספציפי את ההשפעה המשולבת של טבק וקנאביס על שינה, אך מחקר דומה שבחן את השפעותיהם של מספר חומרים – ביניהם קנאביס, קפאין, ניקוטין ואופיואידים – על תהליכי השינה, מצא כי כמעט לכולם (מלבד קנאביס נקי) ישנה השפעה שלילית על השינה.

  4. הגברת עוצמת ההשפעה


  מחקר ביומולקולרי מעמיק שבחן השפעת קנאביס עם וללא תוספת ניקוטין, הראה באופן ברור כי הקשרים ההתנהגותיים והביוכימיים בין השניים משנים את ההשפעה הכללית לצרכן.

  השינוי העיקרי שנמצא במחקר הוא יכולתו של הניקוטין "להעצים את השפעתן של תגובות חריפות ל-THC", או במילים פשוטות – הניקוטין גורם לכך שהשפעת הקנאביס הפסיכואקטיבית תהיה חזקה יותר – עד פי 2 לעומת עישון "נקי".

  [​IMG]
  ניקוטין מגביר את השפעת הקנאביס – עד פי 2


  למרות שמסקנות המחקר תאמו גם את מסקנותיהם של שני מחקרים קודמים, מאחר ומחקר זה נערך רק על עכברי מעבדה ולא כלל אפילו ניסוי בודד בבני אדם לא ניתן לדעת האם אפקט זה ימשיך להתקיים בגוף האנושי.

  5. נזק מוגבר לריאות


  אם מדברים על סיבות להימנע מעישון טבק, הסיבה המשמעותית ביותר מכולן צריכה להיות הסכנה הבריאותית העצומה שנשקפת למעשני טבק, במיוחד בהקשר של מחלות בדרכי הנשימה ואפילו סרטן הריאות.

  [​IMG]
  שומרים על ריאות ירוקות – לא מעשנים טבק


  לעומת הטבק, עישון קנאביס נמצא במחקרים ככזה שאינו גורם נזק לריאות ובוודאי לא נזק כמו זה של טבק. יתרה מכך קנאביס אינו מהווה גורם לסיכון מוגבר לסרטן ואף עשוי לסייע בתיקון נזקי עבר שנגרמו לריאות בעקבות עישון טבק.

  6. פגיעה בקנבינואידים


  טמפרטורת השריפה של הטבק גבוהה מזו של הקנאביס ולכן עלולה לפגום באופן השפעתם של הרכיבים הפעילים בקנאביס – הקנבינואידים והטרפנים – האחראים גם על ההשפעה וגם על הטעמים.

  [​IMG]
  טרפנים וקנבינואידים – עלולים להיפגע במהלך ערבוב עם טבק


  פגיעה בקנבינואידים לא בהכרח תפגע בעוצמת ההשפעה, אלא דווקא באיכותה – עייפות מוגברת, חוסר אנרגיה וכן גם טעם רע בפה.

  7. עשן מסריח


  בניגוד לעשן הקנאביס, שהינו בעל ריח דומיננטי ומתקתק שאינו נוטה להידבק לרהיטים או להישאר "תלוי" באוויר החדר, עשן הנובע משריפת טבק הינו בעל ריח חזק של אפר וכימיקלים שרופים.

  זוהי אולי הסיבה הפחותה מכולן לעשן "נקי" מאחר והיא עוסקת בעיקר בנוחות ולא ב"חיים או מוות". ייתכן שגם תעורר התנגדות מצד אלו שיטענו את ההפך – שעשן קנאביס מסריח בהרבה מעשן טבק.

  חושבים פעמיים


  מלבד השפעות ישירות אלו חשוב לזכור כי לעישון טבק ישנן השפעות שליליות נוספות כמו פגיעה בעור הגוף והפנים, החלשת המערכת החיסונית, הגברת הסיכון לאימפוטנציה ועוד.

  נזקי העישון אמנם הפכו למידע נפוץ ומוכר, אך עבור חובבי קנאביס אמיתיים, מספיק להבין כיצד משנה הטבק את השפעת הקנאביס באופן ישיר ושלילי, כדי להבין למה כדאי לכם לחשוב פעמיים לפני שתכניסו טבק לג'וינט שלכם.

  ראו עוד:
  צעירי ישראל: ראשונים באירופה באלכוהול וסיגריות
  כך תכננו חברות הטבק להשתלט על עולם הקנאביס
  "כמו סיגריות": יותר אנשים מעשנים קנאביס מדי יום

  הפוסט 7 סיבות טובות לא לערבב טבק עם מריחואנה הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   
 2. Uri578

  Uri578 קנאביסט

  הצטרף:
  ‏13/6/16
  הודעות:
  231
  לייקים:
  33
  מישהו ניסה אולי לעשן קנאביס בנרגילה עם מחית תפוחים אם כן איך זה אולך זה כמו ג׳ויינט
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!