1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול גרילה/גידול חוץ

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י RoyHargrove, ‏21/1/14.

1. RoyHargrove

RoyHargrove קנאביסט

לייקים:
    8
    היי, אני גר במקום הררי עם הרבה טבע (ובין היתר תרבות עישון ענפה), המחירים ממש יקרים וחשבתי על אפשרות לגדל. ישלי הרבה שטח בבית וגם בישוב יש שטחי טבע עצומים, והשאלה שלי היא, כמה גדול הצמח? (מה השוני בזנים וכ') ועד כמה קל להבחין בו.
    יש לצמח ריח חזק? יש לי מלא מקום לגדל אבל אני פוחד שהוא יהיה מאוד בולט. גידול פנים לא בא בחשבון.
    והאם יש מדריך מפורט כמו לגידול פנים? או שזה פשוט לשתול ולחכות?

2. מוריס

מוריס קנאביסט

לייקים:
    1
    אני מבסוט להיות הראשון כאן ולומר לך שכל גידול מתקבל בברכה :) , עכשיו תקשיב סיפור:
    לפני שנים זרקנו זרעים בכל מיני חורים בצפון חלקם גדלו ופרחו יפה בעוד שהחלק השני גדלו לא משהו, עכשיו אלה שגדלו לא משהו זרענו במקומות בלי הרבה אור ובמקום שהאדמה לא היתה לחה בכלל ואלה שגדלו ממש יפה היו תמיד במקומות עם חשיפה גדולה לשמש והאדמה היתה לחה כל הזמן בגלל איזה ערוץ נחל או אגם שהיו במקום.
    עכשיו אני לא יודע איפה אתה מגדל וגם לא רוצה לדעת אבל תחשוב שאתה רוצה שהצמח יהיה במקום עם חשיפה לשמש (לא בקרבת צמחיה גבוהה או עצים) ואדמה לחה.
    אם אין לך מקום עם אדמה לחה אבל חשיפה גדולה לאור, אז תראה אם אתה יכול כל יום יומיים להגיע למקום ולהשקות. הצמח עושה הרבה ריח בתקופת הפריחה ולא הצמיחה (בערך חודש וחצי חודשיים לאחר התחלת הגידול).

מה שאני הייתי עושה זה מנביט את הזרעים ושותל אותם בעציצים ממש קטנים בשביל שיוציאו לפחות את הראש מעל האדמה ואז זורע אותם במקום טוב.

3. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אם תתחיל לגדל מעכשיו\ממרץ +- כשהצמח יהיה בשיא ולקראת הסוף שלו הוא יכול להגיע למימדים עצומים !
    אני מדבר איתך על גובה של עד 2 מטר ובחלק הכי רחב +- גם 2 מטר כמובן שהרבה תלוי בזן, ראיתי גם צמחים שמגיעים למידות הרבה הרבה הרבה יותר גדולות ממה שעכשיו רשמתי, אבל אלה צמחים שמגדלים עם תנאים סופר מתאימים לצמח ועם הרבה השקעה (אני מדבר על מה שהחבר'ה ביערות קליפורניה - משולש אמרלד\מחוז האמבולט מגדלים).
    ככה שיש סיכוי טוב שיראו את הצמח ומי שמכיר ישר יזהה, רק תקווה ליפול על בן אדם טוב ולא מישהו שיקטוף אותו או חלילה שוטר.
    אם יש לך שטח גדול בבית הייתי שוקל לגדל שמה, באיזה פינה עם הרבה שמש ויחסית נסתרת מהעין.
    לגבי הריח - בשלב מסויים, ממש לקראת הקציר - אתה תוכל להריח אותו גם מ-25 מטר עם רוח מספיק טובה, וביום רגוע הייתי אומר באיזור ה-7 מטר, אבל יצא לי כבר להריח כמה צמחים עם ריח בול כמו של גאנג'ה.

אני לא חושב שצריך לקרוא יותר מידי לפני גידול חוץ בעיקרון.
    - תקנה לך מספיק אדמה, מספיק קומפוסט, הומוס, ופרלייט ותכין תערובת - אני לא זוכר בדיוק את היחס, זה משההו כמו - 3 אדמה, 2 קומפוסט, 1 הומוס ו-1 פרלייט, אבל אל תתפוס אותי במילה - חכה שאגרונום יגיב פה, או שתחפש בגוגל soil mix for outdoor cannabis grow או משהו כזה.
    - אני הייתי שותל את הזרעים מראש בעציץ קטן או מנביט במטלית נייר ורק אחרי חודש-חודשיים מעביר לאדמה\עציץ סופי. עדיף אדמה - אתה חופר בור בקוטר של מטר על חצי מטר עומק ושותל בו את העציץ.
    - מפה והלאה זה רק להשקות, רצוי במרווחים זההים ובאותו שעה כל פעם (מוקדם בבוקר רצוי).

זה כל מה שאתה צריך בינתיים [:

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    1/3, 1/3, 1/3
    קומפוסט, אדמה, מצע אינרטי.
    את הקומפוסט אפשר לפרק לבערך 1/2 קומפוסט עופות (קקי עופות) 1/2 הומוס (קקי תולעים).
    ככה שנקבל:
    1.5 מנה קומפוסט, 1.5 מנה הומוס, 3 מנות אדמה ו 3 מנות ורימיקוליט (פרלייט, חול, הידרוטון וכו')
    *מנה מתייחס ליחידת נפח אחת. יכול להיות ליטר אחד או יותר, תלוי בסדר גודל שאתה רוצה להכין.

מתקבל מצע מאוורר, חומצי יחסית ועשיר בנוטריינטים.
    אין כמעט צורך בדישון נוסף ובאיזון חומציות.

5. RoyHargrove

RoyHargrove קנאביסט

לייקים:
    8
    טוב תודה לכל מי שהגיב!
    השטח שלי הוא יחסית גדול, ישלי בית פרטי שמאחוריו (לא בשטח של הבית) גינה של לפחות דונם שאפחד לא מטפל בה ולא נכנס אליה. אני מאוד פוחד מהגודל של הצמח, אני בהחלט לא רוצה שהוא יגיע לגבהים של 2 מטר, יש זנים מיוחדים לזה?
    ולגבי התערובת, סליחה על השאלה המטומטמת, אבל מה אני עושה איתה? שותל בתוכה את הצמח? למישהו יש חומרים לקרוא על גידולים בחוץ? המאמרים פה ברובם עוסקים רק באיך לא להיתפס..
    אם אני שותל במרץ\אפריל זה יהיה מוכן עד בערך אקוטובר? הבעיה שאני צריך להתגייס לצבא ולא בטוח יהיה לי זמן לטפל בזה..
    ועוד שאלה קטנה, מה הכמות חומר שיוצאת בסוף התהליך?

6. מוריס

מוריס קנאביסט

לייקים:
    1
    בסופו של דבר אלה השיקולים שלך בנוגע למיקום העציץ, יש הרבה זרעים אוטומטים שהם בעצם מהונדסים גנטית בשביל לפרוח אחרי תקופת זמן מסוימת זאת אומרת שמרגע השתילה עד רגע הקצירה מהונדס כבר בתוכם, תוכל ככה תוך חודש וחצי לקצור 10 עציצים שהזן שלהם גמדי (קטן) כמו ה"רויאל דווארף(גמד)" שבמקרה אותו אני מגדל

#6 מוריס, ‏21/1/14
    נערך לאחרונה ב: ‏21/1/14
  7. מוריס

מוריס קנאביסט

לייקים:
    1
  8. מוריס

מוריס קנאביסט

לייקים:
    1
    רגע יש לך בכלל 18?

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מוריס,
    קנאביס לא מהונדס גנטית בשום צורה.

RoyHargrove,
    אתה עושה בור גדול באדמה, מכניס את כל התערובת פנימה.
    עושה חור קטן של חצי סנטימטר, מכניס את הזרע, מכסה ומשקה קצת.

צריך להשקות מידי פעם, אבל חוץ מזה אין כמעט עבודה.

10. apsord

apsord חבר חדש

לייקים:
    0
    אגרונום האם עדיף להשתמש בעירבוב של קומפוסט עופות והומוס על פני רק קומפוסט עופות?
    והומוס אפשר לקנות ברוב המשתלות כמו קומפוסט עופות?

תודה!

11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    עדיף להוסיף הומוס.
    הומוס קצת פחות זמין מקומפוסט רגיל.
    אפשר להחליף את ההומס בקומפוסט עופות אם לא תצליח להשיג.

12. apsord

apsord חבר חדש

לייקים:
    0
    אוקיי תודה!

13. RoyHargrove

RoyHargrove קנאביסט

לייקים:
    8
    ישלי 18
    תודה רבה על כל הטיפים, אתם מאוד עוזרים.
    וזה 300 גרם מצמח אחד?(!)

14. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    כן, אבל אל תשכח שזה יותר תוכן שיווקי ולא משהו שאפשר לסמוך עליו, בכל אופן בגידול ביתי הצליחו להוציא 8 גר עד 40 גר', ממליץ לך לעבור על האתר שלהם יש חוות דעת:
    www.royalqueenseeds.com/130-royal-dwarf.html

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!