1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. הסר התראה
  3. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  4. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן: גידול אינדור ראשון AK 020

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י Dr schultz, ‏7/7/17.

1. Dr schultz

Dr schultz חבר חדש

לייקים:
    8
    שלום חברים, עדכון קל:
    ארבעה שבועות באדמה, סוף שבוע שני לגדילה :)
    כמו שרואים בתמונה השתמשתי ברשת כדי לכוון את הצמח לצמוח לרוחב וזה עובד נהדר.
    לפי ראות עיני הכל מתקתק מצויין והוא גדל בטירוף, במיוחד מאז שהתחלתי להשקות עם דשן הGROW. השימוש ברשת אגב לא נועד להתחכם בשביל להגדיל יבול, אלא על מנת לפתור מעכשיו בעיות גובה שעתידות בוודאות להגיע בהמשך (60*60*170).
    משקה יום כן ויום לא, כל השקיה שלישית במים. עם עליה הדרגתית במתן הדשן וכמעט הגעתי למינון המלא המומלץ לשלב הזה.

עשיתי כמה טעויות.. זרקתי זין במהלך בילויים של סופש ודילגתי על יום השקייה (הסימנים לא איחרו להגיע)
    וגם בגלל שלא השגחתי מספיק ראש הצמח ''תפס גובה'' והתקרב לנורה יותר ממה שצריך, העלים העליונים שידרו סימנים של מצוקת חום. אבל הכל הסתדר בסוף..

עוד שבוע מתכנן להתחיל בפריחה.
    האם כדאי לעשות עכשיו קיטום לראש הצמח?
    או אולי פשוט להשתמש ברשת איכשהו כדי להוריד את הגובה של ראש הצמח?
    הערות נוספות, טיפים וכו' יתקבלו בברכה :)

#21 Dr schultz, ‏25/7/17
    נערך לאחרונה ב: ‏25/7/17
  2. ההולנדי המעופף

לייקים:
    139
    בעיית הגובה מתחילה בפריחה כאשר הצמח עושה התמתחות עצבנית ויכול אפילו להכפיל את עצמו בגודלו כך זאת בחשבון.
    לגבי ה"ראש צמח" פשוט תכופף אותו מתחת לרשת
    אני הייתי מכופף אותו לצד ה"דליל" יותר של הרשת....תמשיך לעשות כיפופים מתחת לרשת עד מילוי

טיפ קטן אתה לא מאוד רחוק מהמעבר לפריחה ....ובחללים כאלו קטנים (בוודאי כאשר אתה גונב לו בגובה עם המגש ניקוז) מומלץ להפריח מוקדם

Dr schultz אוהב/ת את זה.
  3. Dr schultz

Dr schultz חבר חדש

לייקים:
    8
    אני רוצה מאוד לדחוף אותו אל מתחת לרשת אבל הוא הרבה פחות גמיש מהגבעולים האחרים ואני חושש להזיק לו. אני אחכה עוד יום יומיים שהוא יתמתח עוד קצת ואז אנסה לדחוף אותו מתחת לרשת. בנוגע לפריחה הכל ברור לי, ואתחיל את המעבר בעוד כמה ימים..

ההולנדי המעופף אוהב/ת את זה.
  4. Dr schultz

Dr schultz חבר חדש

לייקים:
    8
    אהלן חברים :)
    מביא כאן את העדכון השבועי: 31.7 כניסה לפריחה!! :D

אחרי שקיפלתי עוד ועוד ענפים אל חורים אחרים ברשת וניסיתי לייצר סימטריה מסויימת (זה הצליח לא רע) עדיין יש את הקולה הראשית והענפים בסביבה שלה שפשוט עפים כלפי מעלה, כנראה שהייתי צריך להכניס את הצמח לפריחה מוקדם יותר, רק שהייתי עסוק בכיפופים של הענפים לצדדים.
    כרגע הגובה שלה הוא 55 סמ כשלרשותי עומדים 90 סמ נטו מתוך 170.
    לפי קצב הגדילה הנוכחי אני כבר יודע שאני בבעיה רצינית עם הגובה ואשמח לרעיונות ואילתורים בנושא.
    טעות שעשיתי בגלל הלחץ להפריח היא שלא גזמתי את העלים שתחת לרשת (לא מקבלים אור) לפני הכניסה לפריחה (לא נשאר זמן לזה). ראיתי ביוטיוב שחבר'ה גזמו את הצמח בצורה מטורפת בפריחה וזה לא הזיז לפרחים שיצאו בסוף. האם עדיין אפשרי לגזום? או שלא כדאי?

עברתי למשטר אור של 12\12
    אני משקה יום כן ויום לא, כל השקיה שלישית במים. שוקל לעבור להשקות בכל פעם עם דשן בגלל שאני משתמש בדשנים של ביו ביז והבנתי שאיתם יהיה ממש קשה להגיע לדישון יתר והצמח הזה הוא סוג של ''קוקי מונסטר''.
    זה נכון לעשות? אשמח לתשובות וטיפים..

התמונה הפעם תחת תאורת הנלג כי בשלב הרגיש הזה לא רציתי לשגע את הצמח שלא לצורך:

5. sumoel

sumoel חבר חדש

לייקים:
    12
    קצת קשה לי להבין עם הנלג לגבי הגובה
    אבל אם מתחיל לתפוס תאוצה חזק תנסה להטעות טיפה הצידה בעדינות .
    90 סמ זה לא הרבה אבל שוב תלוי בזן, גנטיקה.
    יכול להיות שכן יספיק

לגבי הגיזום אני ממשיך להוריד במהלך העשרה ימים שלאחר המעבר.
    זה בערך הזמן שאני מתחיל גם לראות שערות לבנות מתחילות לבצבץ ואז מפסיק להוריד ומפסיק לכופף , אבל זה אני ,ויש שיחלקו ויחשבו אחרת וזה בסדר .

Dr schultz אוהב/ת את זה.
  6. ההולנדי המעופף

לייקים:
    139
    מעולה אחי....אני הייתי שם עוד רשת במרחד 30 -40 סמ מהרשת הראשונה

sumoel ו-Dr schultz אוהבים את זה.
  7. Dr schultz

Dr schultz חבר חדש

לייקים:
    8
    יום 8 לפריחה:

הגובה, אחח הגובה.. לא יודע מה לעשות עם זה..
    נשארו עוד 15 - 20 ס''מ אחרונים לעלות את הנורה ואז אני אצטרך להתחיל לאלתר ואולי להפוך את האוהל לקבריולט או משהו כזה. אני כמעט באמצע הדרך וחוץ מקצב הגדילה אני ממש מרוצה מהכל :)

Potter ו-greeny אוהבים את זה.
  8. Dr schultz

Dr schultz חבר חדש

לייקים:
    8
    יום 15 לפריחה:

אז כמו שציפיתי הקולה הראשית ועוד חברה אחת שלה התמתחו מעלה בטירוף.. וגם שאר הקולות טיפסו חזק אבל זה עוד נשלט איכשהו.. זה הביא אותי למצב שנאלצתי לבטל את הגג של האוהל ולאלתר שם כדי להרוויח עוד 40 סמ נוספים בערך. אני מקווה מאוד שזה יספיק ושהצמח יפסיק להתמתח כבר סוף סוף..
    במהלך עבודות התחזוקה נפל המאוורר מגובה רציני ומחץ 3 קולות, נראה שלא נפגעו יותר מדי ואני ממש מקווה שלא גרמתי עם זה להרבה נזק..
    מתחילת הפריחה השקתי יום כן ויום לא, עם דשנים בכל השקיה במינון מקסימלי לתקופה הזאת לפי טבלת הדישון והתוכנית היא להמשיך ככה בנתיים..
    לגבי תמיכה בקולות: איחרתי את המועד של לשים רשת נוספת (הכל קרה ממש מהר חח) ואני אתמוך עם קשירות עדינות לגג של האוהל.

זהו בנתיים, כמה תמונות:

9. ההולנדי המעופף

לייקים:
    139
    תוריד ענפים שלא יגיעו לחופה ...מציע לא להתעכב עם זה עכשיטו זה עוד אפשרי
    התחילו לצאת ניצנים ...כנראה לא תגבה עוד הרבה
    בהצלחה אחי

10. Dr schultz

Dr schultz חבר חדש

לייקים:
    8
    יום 28 לפריחה:

היי חברים, כמו שידעתי שיקרה: בעיות הגובה קשות ממש.. הזן שבחרתי לגדל בכלל לא מתאים לחלל שלי.. הכל יצא משליטה וכבר אין לי הרבה מה לעשות כרגע, מה שייצא אני מרוצה. לפחות למדתי מזה משהו ומקווה שיצא מהגידול הזה משהו שיהיה שווה את ההשקעה והמאמץ.

11. pioneer

pioneer קנאביסט

לייקים:
    246
    כמה ערך יש לניסוי ותהייה..
    מלבד למתיחה הקיצונית מצבם הבריאותי נראה טוב (יחסית)... אני אומר תמשיך עד הסוף ותחלוב כל פיסת מידע מהמחזור הזה..

בהצלחה

Dr schultz אוהב/ת את זה.
  12. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    בתמונה הראשונה רואים שיש מרחק גדול בגובה בין עלה לעלה, בין ענף לענף. זה נראה כאילו המנורה הייתה רחוקה והצמח קיבל מתיחה של חיפוש תאורה. אתה בטוח שהיא לא הייתה רחוקה מידי/השתמשת במנורה מתאימה לפריחה?

13. ההולנדי המעופף

לייקים:
    139
    פעם הבאה גם אולי עציץ קטן יותר

Dr schultz אוהב/ת את זה.
  14. Dr schultz

Dr schultz חבר חדש

לייקים:
    8
    חחח לגמרי אחי, תודה :)

האמת שאולי בתמונות זה נראה פחות צפוף אבל בתכלס אין בחלל מקום לנשום.. הכל צפוף.. והכל נוגע בהכל. הוא מילא לגמרי את כל ה60*60 שלא לדבר על ה1.70 גובה חח
    התאורה היא נל'''ג 250 דואל, היתה בגובה של 40 ס''מ מראש הצמח, עד שנוצרה בעיית הצפיפות ואז נהיה הרבה יותר קרוב מהרצוי.

אהלן הולנדי :)
    טיפ ממש טוב אחי!| אתה חושב שעציץ קטן יותר היה מגביל את הגדילה בצורה משמעותית? כי יש לי עוד שני זרעים מאותה גנטיקה (מצויינת) שכן הייתי שמח לגדל במחזורים הבאים רק בלי הגובה הפסיכי הזה

15. pioneer

pioneer קנאביסט

לייקים:
    246
    האמת ש40 ס"מ להספק נמוך יחסית גם מעורר את המתיחה ולכן מומלץ יותר בכיוון של 25-30 ס"מ

16. ההולנדי המעופף

לייקים:
    139
    ברמת העקרון כן ,זה אמור לעזור לך לשלוט בגובה
    איזה עציץ מדובר פה?

17. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    אני לא דיברתי על הצפיפות בחלל. דיברתי על כל עציץ בנפרד. אם תסתכל על המרחק בין עלי המניפה על הגבעול הראשי תראה שהמרחק בין עלה לעלה הוא מאוד גדול. זה מצביע על צמח שנמתח למעלה בגלל מחסור בתאורה. כמו שpioneer אמר, המרחק ל250w אמור להיות 25-30 ס"מ כדי שהצמח לא יימתח למעלה. כמובן לא לשכוח להחליף מנורת צמיחה למנורת פריחה (אלא אם היה שימוש בדואל ספקטרום)

18. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    528
    לדעתי asan24 צודק, מרחקים בין הצמתים גדולים , זה או חוסר אור או טמפרטורת קלוין נמוכה.
    להבה אני ממליץ להשתמש ב נורת
    מטל לייד לצמיחה זה מונע את הדבר הזה!
    ולא ממליץ להשתמש מעציץ קטן יותר מ 20 ליטר ל צמיחה של חודש ומעלה.
    יותר שורשים יותר פרות ו סכנת נעילת שורשים.

19. Dr schultz

Dr schultz חבר חדש

לייקים:
    8
    תודה לכם חברים על הביקורת וההערות,לקחתי לתשומת ליבי וזה יעזור לי הרבה בגידולים הבאים :)

היום יום 40 לפריחה:
    נהיה ממש קשה לצלם את הבאדים העליונים (והענקיים) בגלל הקומבינות שעשיתי עם האוהל בעקבות הצמיחה המטורפת לגובה שהתמודדתי איתה.. אבל פרחים יוצאים מכל מקום.. בעיקר בחלקים העליונים של הצמח..

בחלק מסויים מהעלים התחילו להופיע סימנים של עודף\מחסור במשהו.
    לפי מה שאני מבין הסימנים הם או של עודף דישון או של מחסור בקאל\מאג, אודה מאוד למי שיוכל לעזור באבחון הבעיה הזאת:

[​IMG][/url

20. ההולנדי המעופף

לייקים:
    139
    נראה בריא סך הכל....בהצלחה חבר

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!