1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול השוואתי בין חב' הדשנים Ecogen, Adnvanced nutrients [הסתיים]

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י Amitos, ‏12/3/17.

?

לאחר המסקנות שפורסמו, באילו דשנים תבחרו?

1. אקוגן, למה לשם יותר כשאפשר להוציא תוצאה יפה מאוד בלי כל הכאב ראש?

2. אדוונס, מתאים לי האחוזים שבהחלט מחזירים את הוצאות הדשנים ואת הוצאות הכאב ראש

3. חברת דשנים אחרת

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
  1. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אתה לא מקצועי או אמין בשיטת המחקר שלך.

אם הגעת למצב שצמח אחד צהוב וצמח אחד לא וכל זה עוד אפילו לא באמצע פריחה הבעיה היא בך ובשיטות הגידול וההתנהלות שלך, לא בדשנים. ובטח שאי אפשר להסיק מי טוב יותר ומי פחות

_________________________________________________________________________________

הטעות שלך היא מהיסוד, אגרונום כבר ציין את זה - בניסוי אמיתי ואמין, זה ממש לא מעניין אם מדובר ב"אקוגן" או "אדוונדס" מה שמשנה זה היחס והמינון הסופי של NPK ושאר חומרי תזונה

במקום להגיד אקוגן מול אדוונדס זה היה אמור להיות מההתחלה 5-3-8 מול X-X-X (לא סגור על מה באמת יש באדוונס)

וההמלצות צרכן לא מעניינות, מה שהיית צריך לעשות בסופו של דבר זה חישוב (לא כזה פשוט יש לומר) ולהגיע לאותה כמות של חומרי תזונה הן בדשן 5-3-8 והן בדשן X-X-X. ורק אז תוכל להשוות בין הצמחים (ככה ביננו, 99.99% שלא היה הבדל אם היית הולך על מה שרשמתי פה)

מדובר בניסוי לא מקצועי, לא נכון, בהתחלה עוד היה בי קצת פרגון..כשהבנתי שזה לא מה שאני חושב שזה...הוא נעלם. אל תקח את זה אישי, אבל הניסוי הזה מבחינתי ומבחינת כל מי שחושב בהיגיון ומבין כיצד צמחים פועלים פסול.

_________________________________________________________________________________
    אני עדיין לא מבין טענות של אנשים ומגדלים כמוכם. מה יש באדוונס שאין באקוגן שיגרום לצמיחה או פריחה יותר טובה? האם מדובר בהורמונים צמחיים? (אם לא, כנראה שזה לא יעיל)
    תדשנו עם חרא סוסים, אקוגן, אדוונס, ביובלום ביו ביז, תדשנו גם בצואה אנושית

כל עוד תתאימו את המינון בקפידה התוצאות יהיו בהתאם

#261 cooldude1212, ‏10/4/17
    נערך לאחרונה ב: ‏10/4/17
    סוטולבוטול, קואלה ו-hydrotony אוהבים את זה.
  2. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    כנראה שלא אני, לא אתה ולא אגרונום נדע :)

אני לא לוקח אישי חבר, אני לא מתיימר להקים כאן ניסוי - רוצים ניסוי בסדר גודל שיספק אתכם? תעשו אחד מקביל.

זה כן רלוונטי, התנאים שאני נותן הם בסטנדרט מאוד גבוה, לכן - המינונים שאני נותן בהשוואה למה שכולם נותנים פחות או יותר ותוצאה שהיא די שונה בין החברות די אומר מה שרצינו שזה יגיד.

בכל אופן, מקווה שהבדיקה הזאת רלוונטית לאנשים כאן יותר מלך :)

נופי אוהב/ת את זה.
  3. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    שהצרכן הממליץ בן זונה קטן :confused:

בכל אופן אני מזכיר שיש ייחור בוגר שמדושן רק אקוגן מהתחלה עד הסוף, נותרו עוד כחודשיים צמיחה אז לכל הלא רגועים - תרגעו!

אתנול אוהב/ת את זה.
  4. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    לא ייתכן שהזן הספציפי הזה דורש ערכים שהמינון הנ"ל באקוגן לא מספק?

5. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    חחח אפשר לעשות פרסומת לאקוגן.

מדשן באקוגן?!
    רוצה עלווה ירוקה תמיד?
    יש תוסף מעולה לאקוגן!
    ספרי צבע ירוק!!!

רוצה תוסף פריחה?!
    ספרי פוליאתילן מוקצף מתנפח לבאדים עסיסיים

ניתן להשיג בכל חנות לחומרי בניין

pioneer, Potter, קואלה ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  6. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לא, לא מאמין בזה. זה צמח לפני שזה זן מסוים.

7. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    תודה קולדוד.

8. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    התגובה הכי מיותרת בכל ה200 הודעות בפוסט הזה.
    אם יש לך טענות אתה מוזמן לטעון, ואם יש לך היערות לשיפור אתה מוזמן ללכת ולעשות בדיקה כזו בעצמך שאני מבטיח לך שאהיה סופר ביקורתי לגביה.
    לא טענתי פעם אחת שזה ניסוי או משהו מקצועי. נטו בדיקה של גידול עם דשן x/y. לא טוב למישהו פה? תגידו תודה ותמשיכו הלאה או אל תגידו כלום.
    אני עושה את זה בשביל הקהל שמפרגן פה ולא בשביל החוכמולוגים שמצד אחד מעירים לי ומצד שני תורמים נאדה כאן.

תודה טוני.

9. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    עמיתוס באמת שאפו על הסט אפ שהרמת בשביל היומן המצולם הזה.
    אבל אני לא מבין מה אתה בודק פה בדיוק..
    הוראות יצרן??
    אדוונס חרטו על הדגל שלהם שהם מייצרים דשן שמיועד לגאנג'ה, יש להם פורום שמדריך אותך אחד על אחד איך לגדל גאנג'ה עם הדשן שלהם. אם תשלח להם מייל עם שאלה על שימוש בדשן שלהם בחוות גזרים שלך הם יגידו לך שהדשן שלהם מיועד לקנאביס..., נראה אותך מתקשר לאקוגן ושואל אותם מה המינון המומלץ לקנאביס בשלבי הפריחה שלו...
    קיצור אני יגיד שוב, אם אתה בודק שתי ''תמיסות דישון'' לפחות תדאג שהם יכילו את אותם כמויות של אלמנטים
    לא מעניין מה המינון המומלץ שמודפס על הבקבוק אלא EC/PPM.
    וחוץ מזה, לא יודע אם יצא לך לגדל כמה זנים במקביל באותו חלל אבל זנים שונים מגיבים שונה לכמויות דשן שונות ורמת חומציות שונה אז יש מצב שאם תעשה את ה''ניסוי'' הזה עם ייחורים מזן אחר תקבל תוצאות שונות. שאלה פילוסופית: ומה אז תגיד? שאקוגן לא מתאים לביג באד??.. או שעמיתוס לא לא מתאים לביג באדo_O??
    חחח חג שמח

10. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    כתבתי לו תודה כי הוא כתב די יפה את מה שאני חושב גם..
    ובזמן שאתה הגבת כמו לבי נעלבי כתבתי גם תגובה משלי.

11. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אני לא נעלב חבר, ממש לא.
    יש דפוס מסוים לאנשים מסוימים וזה ממש לא קשור לפוסט הזה. אם אתה שלילי לגבי משתמש אתה גם מגיב לו בשאר הנושאים בשליליות.

לגבי השאלה הפילוסופית (לא באמת) שלך - אני לא רוצה להתרברב ולשפוך אור מיותר על כמה חללים אני מריץ ואילו זנים. הפרויקטים שלי מצולמים גם במצלמות FPS וtimelaps ואולי תראה אותם בחו"ל בלי לדעת שהמקור כחול לבן.
    אני לא מעוניין למשוך אלי יותר מדי אש ממה שכבר יש.
    אז לשאלתך, יצא לי לגדל המון זנים וגם יצא לי לעבוד עם מינונים שונים. אני לא מבין למה אתם לא מבינים שיכולתי לזהות את החוסר ולעלות מינון בהתחלה, אבל בחרתי להמשיך עם המתכונת הקיימת כדי להמחיש לכולם.
    הרי במסקנות עסקינן לא?
    שים לב להבדלים בגידול הזה לשאר הגידולים שלי שיצא לך לראות.
    אני ממש ממש ממש ממש לא הולך להשוות 5-3-8 במינון X באקוגן כדי שיהיה שווה ערך בppm לX-X-X שיש באדוונס במינון שונה.

מה שאמרת על הגאנגה אני חוזר על מה שכתבתי קודם - זה קודם כל צמח, אח"כ סוג הצמח.
    דשן טוב זה דשן טוב נקודה, בלי הבדלי זנים ותפוחי אלכסנדר.

אתנול ו-WindForce אוהבים את זה.
  12. WindForce

WindForce קנאביסט

לייקים:
    77
    בחייך עמית פשוט שים XXX על כל המבאסים למיניהם.
    אנשים לא תורמים פה כלום לדיון, ובטח לא ישקיעו בהשוואה כזאת מזמנם הפנוי ושתתפוס להם ציוד שבזמן הזה יכול להניב אחלה פירות.
    אין לך מה להתבאס\להיפגע מכל הדייקנים הקלינים למינהם, ברור שאתה עושה השוואה הכי פשוטה שיש של המלצה של צרכני אדוונס לעומת השוואה של צרכני אקוגן, פתאום זה לא מתאים לכל הממליצי אקוגן, שרובם המוחלט בהודעות קודמות המליצו את אותם הכמויות שאתה משתמש בהם בהשוואה.

13. קואלה

קואלה קנאביסט על

לייקים:
    258
    שמח
    גם אתה התחלת לקשקש??

14. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אני מציע שתפסיק להשתמש במילה הזו אחרי האנלוגיות המוזרות מאתמול.
    שבוע הפסקה מTHC ופטריות ויש לך אישור לפחות ממני להשתמש במילה הזו שוב.
    יש פה עוד חכמים שרוצים להמליץ לי איך לדשן?

תכף אעדכן תמונות חדשות.

15. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    יאלה תן תמונות!
    בתמונות האחרונות אומנם העלים באקוגן היו בהירים אבל עדיין לא נראה נזק על העלים.

16. קואלה

קואלה קנאביסט על

לייקים:
    258
    בודקים שני דשנים. לא מינונים של דשנים. אם עמיתוס לא יודע לגדל עם אחד מהדשנים שיועיל בטובו להגיד שהוא לא גידל מעולם עם אקוגן ויש מצב שיהיו תקלות טכניות בדרך. נשים בצד את כל ה9,000 פרמטרים אמיתיים שצריך ל״ניסוי" תקין ונתרכז בסט שהקמת לניסוי ושהוא בהחלט מספיק לכל חובבי הקנאביס הביתיים. גם לובבים הביתיים יש גבול מסויים- שלפחות הצמח יהיה ירוק. אם אתה מגדל צמח ויש לך חוסרים נראים לעין, הצמח לא תקין והבדיקה איבדה את המדד הכי בסיסי שלה. בסוף אתה רוצה לבדוק יבול וכדאיות של דשן נכון? זו המטרה שלך, לא ״האם המינון שהסקת שאמורים להשתמש בחומר מתאים או לא״. אתה רוצה בסוף להביא בשורה לשאר החובבנים פה. איזו בשורה תוכל להביא עכשיו?

17. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לחזור על השיחה המתישה איתך מאתמול? אתה רוצה שאני אתחיל לדבר מהגובה שלי לגובה יותר נמוך ממני? אני משתדל מאוד לא להתנשא אז בבקשה אל תתנשא מעלי כי אני אוהב להראות כמה אני יכול להיות גבוה.

מה אתה צריך כדי לשתוק? רוצה צילום של 500 מדושנים באקוגן? כולם ירוקים.
    התנאים שונים ולא מתאימים להשוואה כי אין לי 500 במקום אחר שמדושנים באדוונס.
    כבר סגרנו פינה שלמסחרה אין על אקוגן, ואני אסגור את הפינה שלבית אין על אדוונס.

לא טוב לך? אפשר לפתוח נושא קבוצת תמיכה, היי קואלה אנחנו גאים בך וכולי וכולי.

אני יודע באילו מינונים להשתמש ופועל ע"פ המינונים המומלצים בשוק.
    לא טוב לך? בוא תביא את החבר שלך מר חציל ותשאל אותו באילו מינונים הדיווה בכבודה ובעצמה ממליצה אולי אתה תשתוק קצת.

הרי כתבתי בשבילך ובשביל מעריציך ספיישל - הצמחים ירוקים, פשוט האדוונס ירוקים יותר, מה לעשות?

תחזור על העמודים ביומן, תראה שהצימוח היה ירוק נקודה.
    התחילה הפריחה ואיתה באו ה"חוסרים", שיגידו לך שזה תקין לגמרי בפריחה אבל קואלה לא מקבל. למה אתה לא מקבל? כי באדוונס אין חוסרים גם בפריחה?
    חלאס אחי, שחרר, אל תלמד אותי את העבודה ואם יש לך ספק בקונקרטיות שלי אתה יכול פשוט לא להגיב.
    התגובות שלך חסרות מתוכן אני מרגיש שאני ממחזר איתך שיחות מאתמול.

18. קואלה

קואלה קנאביסט על

לייקים:
    258
    כל טוב אחי
    יאללה בו נשתמש באנלוגיה שלך: נהג אחד עם שתי מכוניות שונות. מכונית אחת הוא מכיר ונסע עליה מלא ובמכונית השניה מעולם לא ישב. התחיל הנהג את הנסיעה במכונית השניה והופס.. לא העביר הילוך כמו שצריך, מרגל לבלמים וכו'.. בסוף נגזל זמן והיא תפסיד נכון? כי למדת תוך כדי סיבוב איך לנסוע עליה :)

הצמח שלך צהוב ואני לא מבין למה אתה מסרב להכיר בזה

19. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    בוא תצא מנקודת הנחה שקניתי את הדשן הזה במשקל של המכונית שאתה מתאר כרגע בראש ואולי תתנסח מחדש.

אני לא אהיה טמבל ועכשיו אענה לך - "כי הדשן חרא!"
    לא, אנחנו נחכה לסוף.

אקוגן נוח אבל לא בנוחות עסקינן.
    מוזמן ללכת לעמוד הראשון למטרת הניסוי - האם אנחנו פראיירים.
    אתה גם ככה לא נמנה בפראיירים אז מאיפה כל הכוח להיות נגדם?
    אם הסטנרטים שלך נגמרים בכדי "צמח ירוק" אז ברור לך שהם נמוכים משלי נכון?

20. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    אני חושב שצריך עוד קצת סבלנות גבר!
    מצב הצמח לא כלכך גרוע.

לכל מגדל קורות תקלות. חוסרים. ומתקנים מינונים בהתאם. אם אמיתוס לא היה מנסה לתקן מינונים אז יכולה להיות בעיה.

בואו נמתין ואם יש הערות לתיקון זה סבבה אני חושב.

נראה לי שאחרי תיקון המינון שנעשה ודישון בכל ההשקיות המצב ישתפר

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!