1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שימוש רפואי בוופרייזר 'וולקנו קלאסי' בשבת

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י הראל1, ‏28/12/23.

1. הראל1

הראל1 חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום חברים,

אני רב, 'סחי' למהדרין, ושמח להיות איתכם כאן :)
    נשאלתי על שימוש רפואי בוולקנו קלאסי (https://www.rollingstoned.co.il/product/volcano-classic-vaporizer/) בשבת לאדם שסובל מאוד.

וולקנו קלאסי הוא אמנם אנלוגי ועובד עם שעון שבת, אבל אם הוספת החומר נעשית כשהמכשיר כבר פועל, אז יש כאן מעין בישול של האבקה, שדומני שאין להתיר אותו בשבת גם בנסיבות של כאבים, כל עוד לא מדובר בפיקוח נפש. ולכן המלצתי לשואל להניח את החומר לפני שהמכשיר התחיל לפעול. ואז ניתן לראות בכך "גרמא" ולהתיר לו בנסיבות המורכבות המסוימות שלו (אל תלמדו מכאן למקרים אחרים).

השואל מפקפק בתועלת של השימוש באופן זה, בגלל שלוקח כרבע שעה עד שהמכשיר מגיע ל-220 מעלות, ובינתיים החומר נפסד ומתבזבז בצורה לא יעילה. הצעתי לו להתנסות ולראות איך ירגיש. אני מבין שזה לא 'מדע מדויק', והתשובה משתנה לפי האדם והצורך שלו, ורק ניסוי מעשי ילמד האם זה פיתרון שימושי עבורו או לא. הבעיה היא שאין לו מכשיר, ולכן אין לנו ידיעה ברורה האם הפיתרון הזה ישים עבורו.

אני מחפש בעל מכשיר מתאים שיסכים לארח אצלו את ידידי לניסוי כזה, או להשאיל לו את המכשיר לכמה שעות לניסוי כזה.
    עדיף באזור ירושלים/מעלה אדומים. (אפשר שאעביר את המספר של ידידי למי שמתאים).

אשמח גם לעצות וחוות דעת ממקרים דומים רלוונטיים. זה לא הראשון שפונה אליי בשאלה מעין זו.

בתודה,
    הראל

#1 הראל1, ‏28/12/23
    נערך לאחרונה ב: ‏28/12/23

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!