1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בישול קנאביס

הנושא בפורום 'מטבח 420' פורסם ע"י DrGreen, ‏5/5/16.

1. DrGreen

DrGreen קנאביסט

לייקים:
    3
    אחת השאלות הכי גדולות שקיימות בקרב סטלנים היא איך לבשל נכון קנאביס מבלי לפגוע בהשפעת ה"סטלה".
    ידוע לי שTHC החומר הפעיל אותו אנחנו כל כך אוהבים, צריך לעבור תהליך כימי כתוצאה מחימום אך לא ידוע לי הטמפ' המדוייקת.

עד היום כשרציתי לאכול קנאביס השתמשתי בשיטה "הקלאסית", פשוט טחנתי את הפרחים לאבקה הוספתי אותם לגנאש שוקולד שהיה בטמפ' מאוד נמוכה והוספתי את זה על פאדג' שוקולד. בגדול מה שאני יודע שקורה זה שהקנאביס מתעכל בקיבה עובר למחזור הדם ומשם למוח, המנה ממש טעימה והסטלה נמשכת כמה שעות אך לוקח לה זמן "לעלות".

כמובן שניסיתי גם את השיטה היותר שכיחה של שילוב הפרח בשומן (חמאה\שמן), ובישול מאוד ארוך בטמפ' נמוכה של עד 100 מעלות, מניסיון תחושת ה"סטלה" הייתה מעט יותר חזקה (יכול להיות שזה גם פסיכולוגי והכל בראש) אך תהליך הבישול עצמו ארוך ומסובך הרבה יותר מהשיטה "הקלאסית".

השאלה שלי היא מהי הדרך הטובה והיעילה ביותר לבשל קנאביס?
    האם השיטה ה"קלאסית" בה הפרח נכנס לקיבה ללא חימום קודם ומתעכל בטבעיות היא היעילה ביותר?
    או שמא נדרש חימום קודם של הפרח לטמפ' מדוייקת ואז שילובו בשומן (חמאה/שמן) בכדי למקסס השפעה?

מהי לדעתכם השיטה הטובה ביותר לבישול קנאביס מבלי לאבד חומר מיותר ובכל זאת לקבל מקסימום השפעה?

אשמח להסברים מלווים בעובדות מדעיות כידוע לנו יש המון מיתוסים בקרב סטלנים!
    @אגרונום

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כבר היה דיון על כך לפני שבוע שבועיים.
    המסקנות הן שכדאי לבשל בטמפ' של כ 95 מעלות צלסיוס למשך פרק זמן ארוך יחסית.

Rapper אוהב/ת את זה.
  3. בן אדם

בן אדם קנאביסט

לייקים:
    67
    ניסתי כמה פעמים להכין חמאה על 120-130 מעלות למשך שעה, וכמה פעמים על 95-100 למשך שעתיים.
    ההבדל לא היה משמעותי ובשני המקרים התוצאה הייתה טובה מאד. למרות שהגישה השנייה, ארוכת הזמן הרבה יותר בטוחה ויעליה במידה ואתה מתכנן להכין משהו מהחמאה ולא לצרוך אותה כפי שהיא.

בכל מקרה קח בחשבון שגם המאפה עצמו קובע על ההשפעה. למשל אם תשלב קקאו או קפה, פירות...

*כלי סגור לאפיית החמאה גם מעלה את עוצמת החמאה.

4. DrGreen

DrGreen קנאביסט

לייקים:
    3
    השאלה היא אם לא עדיף כבר לחסוך את הבישול הארוך ולהשתמש בשיטה "הקלאסית" ופשוט לאכול?
    האם התהליך של בישול ארוך בטמפ' של 95 מעלות הוא חובה בכדי למקסס השפעה?

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כן, עדיף לבשל ב 95 מעלות צלסיוס.
    יש הסבר שנתתי לא מזמן. חפש בפורום.

nemo ו-Rapper אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!