1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

הסבר מעניין מאוד!!

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י Zoro, ‏2/4/14.

 1. Zoro

  Zoro חבר חדש

  הצטרף:
  ‏29/9/13
  הודעות:
  95
  לייקים:
  0
  קראתי ונידהמתי כמובן שלא אני כתבתי את זה כי זה ארוך למי יש כוח ליכתוב ככה חח אבל שווב קריאה!!

  המלחמה בסמים או ליתר דיוק "המלחמה באזרחים הצורכים סוג מסוים של חומרים", היא סתם כלי לעשרת קבוצת אינטרסנטים.

  מי שרוצה לפתור את בעיית השימוש בסמים צריך להתייחס למשתמשים כמו שמתייחסים למכורים (לאלכוהול או סיגריות) ולא כפושעים.

  מי שרוצה לפתור את בעיית הפשיעה סביב הסמים צריך לדרוש לגליזציה מוחלטת של כל סוגי הסמים. אנקדוטה: הרווח על קפה הוא x30 על מריחואנה הוא x5000 לא פלא שיש מניע חזק להווצרות אירגוני פשיעה.
  ברגע שמשהו הוא חוקי וקל להשגה, מחירו יורד ויחד איתו יעלמו כל אירגוני הפשיעה.

  אבל אם סמים יהיו חוקיים איך "שראל" ירויחו? איך המשטרה תקבל תקציבים? כולם יאלצו למצוא תירוץ אחר לנטילת כספם של האזרחים

  ואלה ההפסדים שייגרמו לאינטרסנטים הבאים:
  קנאביס משמש לגמילה מחומרים ממכרים. מפתיע, נכון? הסם ה"מסוכן" וה"ממכר" משמש לגמילה מהתמכרויות מאלכוהול, סיגריות וסמים קשים.
  * חברות הסיגריות - מעשן כבד של קופסה-שתיים ביום יוכל להסתפק באופן מיידי ב2-3 סיגריות ביום... ובהדרגה גם ל-0. אחוזי הצלחה בלתי נתפסים. כמובן שגם מכוני גמילה\היפנוזה\קבוצות תמיכה וכו' יפשטו רגל.
  * חברות האלכוהול - כיום רבים משתמשים באלכוהול כסם ייעודי להשכחת יום עבודה קשה, כאמצעי לשחרור ולהקלת הדעת. בנוסף, ישנם אלכוהוליסטים רבים אשר פוגעים בבריאותם באופן חמור ולא צריך לספר לאף אחד על מקרי מוות כתוצאה ישירה ועקיפה משימוש תדיר באלכוהול.
  ניקח את הקבוצה הראשונה - אנשים אשר שותים פעם בשבוע-שבועיים בשביל לחגוג או סתם לשכוח יום עבודה קשה. הרבה מהם בוחרים באלכוהול על פני קנאביס מהסיבה שאינם צרכנים קבועים ולא רוצים להתערבב עם מקורות מפוקפקים בשביל "היי" של סוף שבוע, והרי הבירה\וודקה\טקילה\ערק נמצאים בפיצוציה מתחת לבית או בסופר שהם הולכים אליו לפחות פעם בשבוע. במידה והקנאביס יהיה זמין כמו אלכוהול בברים או בחנויות ממכר יעודיות והמשטרה לא תרדוף את הצרכנים - חלק משתייני האלכוהול המזדמנים יעדיפו לעשן ג'וינט או לאכול כמה עוגיות ולחסוך לעצמם האנג-אובר ביום שלמחרת. מכה אנושה לברים, חנויות אלכוהול ושאר מוסדות אשר חוטפים גזירות מהמדינה בכל פעם שחסר כסף בקופה הקטנה של תקציב המדינה.
  ונעבור לקבוצה השניה - מכורים לאלכוהול. סביר להניח שרובם לא "יעבירו" את ההתמכרות שלהם לצמח, אך מי שינסה את השימוש בו יגלה שפתאום הרבה פחות לחוץ לו לשתות. כמו שכבר כתבתי - קנאביס משמש לגמילה גם מאלכוהול. הפגיעה כאן היא בחברות התרופות אשר מרוויחות הון על טיפול במחלות אשר נגרמות מצריכה מופרזת של אלכוהול, בחברות האלכוהול (במיוחד הזול) אשר מתבססות על קהל הצרכנים השבוי הזה ומכוני גמילה, מאותן הסיבות שפירטתי כבר למעלה.
  כמובן שהנפגעים הגדולים ביותר מלגליזציה או אפילו מהפסקת המלחמה הזאת (דה-קרימינליזציה) הם ארגוני הפשיעה והטרור. כיום רוב הארגונים הללו בארץ ועל פי הערכות גם בעולם מתפרנסים בעיקר מייצור והפצה של סמים. קנאביס הוא השוק הגדול ביותר, אך ישנם סוחרים רבים אשר דוחפים לצרכנים מזדמנים גם קוקאין, אקסטזי, תרופות מזויפות (ויאגרה וכו') וסמים רבים אחרים אשר מקורם ואיכותם מוטלים בספק. בדיקות מעבדה שבוצעו בארץ גילו שרוב ה"אקסטזי" בארץ הוא בכלל קפאין מעורבב עם טאורין בכמויות גבוהות, רוב ה"קוקאין" הוא אבקת סוכר, קמח, רעלים זולים וכל מה שמתערבב בקלות באבקה הלבנה וגם החשיש שמקבלים ממקורות מפוקפקים מהול בחינה וצואה. כך ממקסמים רווחים בעולם השחור. אני בספק שבעולם שבו התחום מוסדר מישהו היה בכלל שוקל לקנות ממקום שהתגלה כי הוא מערבב צואה בחשיש.
  עוד נפגעים מיידיים הם ארגונים שכבר היום נראים מיותרים לרוב האוכלוסיה כמו לדוגמה "אל-סם", "הרשות הלאומית למלחמה בסמים", מכונים שונים לגמילה שאנשים נורמטיבים ללא כל בעיה אמיתית הולכים אליהם בשביל "להרשים" את השופט במהלך משפט על שימוש עצמי, וארגונים ואנשים רבים אשר מתפרנסים מכל המלחמה הזאת, כשהנפגעים הישירים הם שוטרי וסוכני היחידות המשטרתיות והמיוחדות למלחמה בסמים אשר יצטרכו למצוא להם התמחות חדשה או לפרוש מהתחום לחלוטין.
  וזה עוד לפני שהזכרנו את חברות התרופות, במיוחד כאלה שמייצרות תרופות משכחות כאבים וכדורי שינה. שראל זה רק שחקן קטן שייפגע כתוצאה מכך...

  וזה עוד לפני שהזכרנו את היתרונות הרבים כתוצאה ממיסוי, מהפסקת בזבוז משאבים מטורף שנגרם כיום מהעמדה לדין של צרכנים, פשיטות על בתים של אזרחים שיש להם גרמים בודדים לשימוש עצמי, עוגמת נפש שנגרמת מידי יום למאות צעירים עם שיער ארוך או דלקות כרוניות בעיניים אשר עוברים חיפוש בגופם וברכבם, וכמובן שאם יוחלט להתיר שימוש חופשי גם לתיירים - ישראל תהפוך למעצמה בינלאומית - אך זה כבר בגדר אוטופיה.

  בקיצור, בישראל לא תהיה לגליזציה כל עוד יש אחוז כל כך גבוה מהאוכלוסיה אשר מתפרנס באופן ישיר ועדיף מכך שהקנאביס לא חוקי. הרי הצרכן הפשוט יושב בבית בשקט ומתחבא. סקרים כאלה ואחרים טוענים כי יש כמיליון צרכני קנאביס במדינת ישראל, מתוכם כ-300 אלף משתמשים קבועים. והמספרים האלה לא נראים מופרכים, כשיש למעלה מ30,000 תיקים שנפתחים בשנה במשטרה בנושא הזה, ומי שמכיר מעשן או שניים גם שמע לא מעט סיפורים על תפיסות אשר לא נרשמו בשום מקום והחומר הוחרם ללא תיק. (נחשו לבד לאן הוא הלך)
  המספר הנ"ל לא נשמע מטורף, אך אם תסתכלו היטב על המספרים תבינו שמדובר בלמעלה מ80 תיקים פליליים ביום. למעלה מ3 אנשים בכל שעה נעצרים ונחקרים כשכל חטאם ברוב המקרים הוא עישון ג'וינט. אגב, בסטטיסטיקה הזאת לא נכללים תיקים אשר נפתחים במצ"ח על שימוש בזמן שירות צבאי. הנזק מכך כמעט בלתי ניתן לחישוב. שעות עבודה של שוטרי סיור, חוקרים, עורכי דין (במקרים רבים מהסנגוריה הציבורית על חשבונינו), קצינות מבחן, שופטים, אובדן מיסים כתוצאה מאובדן יכולת פרנסה (כתוצאה מתיק פלילי), וזה עוד לפני שמציינים מארבים ופשיטות ימ"מ אשר מובילים בדרך כלל לכלום, וברוב המקרים לסטלן שמגדל לעצמו עציץ בארון והשכן הלשין עליו כדי להתנקם בו כי הוא חסם מישהו בחניה של הבניין...
  האם אלה האנשים שאנחנו רוצים להוקיע מהחברה? האם לשם אנחנו רוצים לנתב את תקציבי המשטרה והצבא? האם אלה העבריינים שאנחנו רוצים להושיב בבתי הכלא, בזמן שמתפוצצים לנו עבריינים אמיתיים ברחובות?


  ולגבי תרופות שמבוססות על קנאביס:
  זה בתהליכי פיתוח. הבעיה היחידה היא להפקיד את המכירה בידי מונופול אחד(כמה עצוב), שהיא חברת "שראל", ושרק לחברה הזו תהיה הזכות לשווק את הקנאביס
  הרפואי הזה. נשמע הזוי ועצוב כאחד!! וזה מה שמתרחש בימים אלה מאחורי הקלעים.


  קרדיט למישהו מפורום אחר
   
 2. woogs

  woogs קנאביסט

  הצטרף:
  ‏19/6/13
  הודעות:
  4,610
  לייקים:
  22
  קטע -
  בדיוק כתבתי משהו ממש דומה, ממש לפני 5 דקות
  פה
   
 3. Zoro

  Zoro חבר חדש

  הצטרף:
  ‏29/9/13
  הודעות:
  95
  לייקים:
  0
  חחחח כן קראתיי קצת ממה שכתבתה . ראיתי לפני איזה עשר דקות
  כל הכבוד שיש לך כח ליכתוב ככה!
  מעניין מאוד :)
   
 4. woogs

  woogs קנאביסט

  הצטרף:
  ‏19/6/13
  הודעות:
  4,610
  לייקים:
  22
  אחי עם כל הכבוד - אני באמת לא חושב שמגיע לי שום כבוד על מה שכתבתי, זה בסך הכל מה שאני חושב ומרגיש ובאותו רגע הרגשתי צורך לכתוב את זה,
  מה שזה כן - זה אמור להיות לפחות - חומר למחשבה, ובעיקר כוח - שנוכל לנצח את כל הבני זונות האלה .

  ודרך אגב - למה קראת רק קצת ?
  זה לא כזה ארוך.. סיימתי לקרוא את זה אחרי שכתבתי בפחות מדקה ...
   
  #4 woogs, ‏2/4/14
  נערך לאחרונה ב: ‏2/4/14
 5. Zoro

  Zoro חבר חדש

  הצטרף:
  ‏29/9/13
  הודעות:
  95
  לייקים:
  0
  אני מבטיח לך שאני יקרא אני עייף ומסטול וקראתי מלא היום.
   
 6. woogs

  woogs קנאביסט

  הצטרף:
  ‏19/6/13
  הודעות:
  4,610
  לייקים:
  22
  בכיף ......
  .
   
 7. אגרונום

  אגרונום אחד שיודע

  הצטרף:
  ‏10/9/13
  הודעות:
  11,853
  לייקים:
  1,371
  Zoro, מי כתב את מה שפירסמת?
  אין לינק למקור.
   
 8. Zoro

  Zoro חבר חדש

  הצטרף:
  ‏29/9/13
  הודעות:
  95
  לייקים:
  0
  יש לי לינק מקור פשוט הוא של פורום אחר אז לא יודע אם אפשר לפרסם פה :)
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!