1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

טיימינג התחלת דישון

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Hizky434, ‏11/11/15.

1. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    יש לי נבט בן שבוע של OG KUSH בגידול אינדור. בכל מקום כתוב "להתחיל דישון אחרי שבועיים שהזרע נשתל באדמה, כי בשבועיים הראשונים הנבט מקבל את כל המינרלים הדרושים לו מהאדמה". מה שלא הבנתי מזה זה שבערך אחרי שבועיים מעבירים את השתיל מעציץ קטן (כוס קרטון עם חורים בתחתית במקרה שלי) לעציץ הקבוע, כלומר - נוספת אדמה חדשה ובכמות גדולה יותר. האם זה אומר שאחרי שבועיים נוספים שהצמח בעציץ הגדול רק אז מתחילים לדשן, או כבר במעבר לעציץ הגדול לאדמה החדשה הנוספת? ברוב הגידולים שלי (אאוטדור) התחלתי בדישון רק אחרי חודש, וכיוון שמדובר היה אז בצמחים אוטומטיים יצא שז הגביל אותי מאד בתקופה בה הדשן ובכמות הדשן שהצמח יכל לקבל. שני צמחים שהתחלתי לדשן אחרי שבועיים בלי קשר למעבר עציץ - מתו לי שניהם, לאו דווקא בגלל הדישון, כי גם הייתה תקופה נורא חמה וגם חרקים והם פשוט התייבשו נראה לי.
    עם הצמח הזה עקרונית יש לי זמן בצמיחה אבל מצד שני אני רוצנ להוציא ממנו את המקסימום, אז אני רוצה לדשן נכון. אני מאזן חומציות ומודד כמויות דשן במזרק ומנטר במד DTS

2. theone89

theone89 חבר חדש

לייקים:
    3
    פותח הדיון, קודם כל אם אתה מגדל באדמה תפסיק לבדוק חומציות, המים בישראל בסדר גמור לגידול, פשוט מאוד תמלא בקבוק במים מהברז ותוריד לו את הפקק כ48 שעות, ואחרי שהכלור יצא, אפשר להשקות, תכין כמה כאלה ואתה מסודר.

יש דשן אחד שאפשר להשתמש בו ישר אחרי השבוע הראשון, זה ROOT BOOST, הוא יעניק לצמח שלך שורשים חזקים ובריאים, מה שאומר שהצמח עצמו ינצל את מקסימום הפוטנציאל שלו.

3. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    תודה על העצה, אבל אני משתדל שלא להכנס לחנויות ייעודיות לגידול אז אני משתמש בדשן צמיחה חליפי עם יחס NPK שמתאים לצמיחה ובא ממשתלה רגילה. אז מעבר לדשן המיוחד שהוזכר בתגובה, דשן צמיחה רגיל - מתי להתחיל לדשן, כשהנבט בן שבועיים או אחרי שבועיים שהשתיל בעציץ הקבוע שלו?
    השאלה היא האם ההמתנה שבועיים מיועדת שהצמח ימצה את מלוא המינרלים שיש באדמה (ואז משתמע מזה להמתין שבועיים מרגע שהוכנס לאדמה חדשה בעציץ גדול) או שבועיים הכוונה היא לגילו הכרונולוגי של הצמח, בלי קשר לעציץ? ברור לי שצריך להפעיל שכל ישר ולהסתכל על הצמח וכשמתחילים לדשן אז בהדרגה ולראות איך הצמח מגיב - מה שאני מבקש זה הסבר לכלל האצבע "להתחיל לדשן אחרי שבועיים", כנקודת פתיחה כללית.
    ולגבי מי גשמים או מזגנים מול מי ברז - לא דורש ממני מאמץ מיוחד לאסוף עודפי מים מהמזגן או לשים קערה על הגג לאסוף מי גשמים. אז למה לא אם ריכוז המלחים בהם משמעותית יותר נמוך, מה שמפחית את הסיכויים להצטברות מלחים בקרקע ומאפשר יותר דישון עם פחות סיכון להצטברות עודפת של מלחים?

4. Track

Track קנאביסט

לייקים:
    4
    הPH בארץ לא משהו. אצלי הוא בסביבות ה7.2 מה שמצריך כ1 מ"ל של מוריד PH נוזלי כדי להגיע ל6.5 הרצוי.

5. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    זה לא קשור לארץ
    גם במי מזגנים שהם בעיקרון מים מזוקקים צריך לאזן PH.
    כשהוא אמר שהמים בארץ טובים הוא התכוון לאחוז המלחים.

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    להתחיל לדשן כאשר יש 4 עלים אמיתיים (שני זוגות).

7. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    תודה רבה אגרונום! קצר וקולע
    בדיוק מתחילים להתפרש לגודל מלא זוג העלים השני.

8. schizo

schizo קנאביסט

לייקים:
    47
    אין האגרנום הזה התותח

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!