1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כמה שאלות סביב קציר

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Hizky434, ‏30/5/14.

1. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    טוב, אז הצמח השני שלי מתחיל גם הוא להוציא בננות צהובות! הנסיון להאביק אותו עם הבננות של הצמח הראשון כנראה לא נשא פרי כי אני לא רואה שום התפתחות של זרעים או משהו שונה בפרחים שניסיתי להאביק. הצמח השני הוא Jack Herrer auto, סאטיבה דומיננטי מseedcity, בן 11 שבועות בערך. הבחנתי לראשונה בבננות אתמול והן די קטנות.
    אשמח להסבר:
    1. איך לדעת מתי הבננות הצהובות בשלות להאבקה?
    2.איך להתנהל איתן כדי לשמר בהן את האבקנים - שיהיו פוריים להפרות צמח שלישי שאני בקרוב מתכנן להתחיל לגדל.
    3.אני רוצה לשמר את ההשפעה המעוררת של הסאטיבה מהפרחים של הצמח הנוכחי, ולא רוצה להשאיר יותר מדי זמן כדי שלא לקבל השפעה כבדה ומפילה מדי. האם זה הזמן כעת להכניס ליומיים שלושה בחושך? האם הפרחים הזכריים ימשיכו להתפתח בחושך? אולי אפילו ייתפתחו מהר יותר בחושך? או שלהשאיר עוד כמה ימים בשמש שהבננות יגדלו קצת, ואז להחשיך?

#21 Hizky434, ‏7/6/14
    נערך לאחרונה ב: ‏7/6/14
  2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    1. כשהם בוגרים, פתוחים ומפיקים אבקה.
    2. אתה לא יכול לשמור אבקה לאורך זמן. אולי שבוע במקרר בכלי זכוכית עם לחות נמוכה.
    3. לא צריך להכניס ל 3 ימים לחושך. אפשר לקצור לפני שנדלק האור.

כמה נקודות להכלאה-
    אתה צריך לשתול הרבה זרעים כדי לקבל צמח שדומה חלקית לאחד מההורים. מערך כמה מאות. פחות מזה ואתה עלול לקבל צמח עם תכונות לא רצויות.

בהצלחה!

3. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    תודה רבה על התשובה.
    הבנתי שבמקפיא האבקה יכולה להחזיק חודש-חודשיים, לא? בכל מקרה אתחיל ממש בקרוב עם הגידול של הצמח הבא, ביומיים שלושה הקרובים.
    לגבי ההכלאה - זה בעיקר להתנסות בהאבקה; אין לי עוד זרעים של ג׳ק הרר אחרת הייתי מתחיל להצמיח אחד כזה נוסף ומפרה אותו. אני אנסה, אולי תצא הכלאה נחמדה ואולי לא :)

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני לא חושב שאפשר להקפיא אבקה.
    וגם אם כן, סביר להניח שמעל 80% לא ישרדו.

תקפיא חצי וחצי נסה לשמור במקרר.
    לאבקה יש אורך חיים מאוד קצר.

בהצלחה!

5. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אתמול קצרתי את הצמח השני שלי;
    חשבתי לשתף בתובנה שהבנתי, למתחילים כמוני... שלעומת כל השאלות שהיומלי בקציר הראשון, בקציר השני היה לי כבר ממש ברור מה אני עושה, מה אני גוזם ומה לא, איך אני גוזם וכו׳ וכו׳. אפילו אחרי התנסות אחת בלבד, בפעם השנייה יצאו לי כבר פרחים מסודרים ויפים לייבוש כמו שרואים בסרטוני ההדרכה ביוטיוב :). משמע התובנה היא שכנראה אין תחליף להתנסות בת׳כלס.
    מקווה להמשיך ולהשתפר

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!