1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

פה יבש

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י Sankoren, ‏19/11/15.

1. Sankoren

Sankoren חבר חדש

לייקים:
    8
    היי בעקבות האשכול האחרון שפתחתי בנושא הזה החלטתי להכין כתבה , וגם ראית שפורסמה כתבה באתר בנושא אך לא פורטה מספיק .

אז .. פה יבש , אני בטוח שכל סטלן או מעשן נתקל במצב הזה שאתה לא יכול לבלוע רוק , שאתה מרגיש כאילו דחפו לך כף של חול לפה .
    אז מה זה התופעה הזאת ולמה היא קוראת דווקא שאנחנו מעשנים קנאביס.

טוב אז קודם כל בואו נדבר על מזה רוק בכלל .

רוק

בתכלס , רוק הוא נוזל המופרש בחלל הפה על ידי בלוטות הרוק , לרוב כתוצאה מגירוי על ידי מזון, על ידי ריח, על ידי טעם או אף על ידי מחשבות על מזון.
    רוק הוא תמיסה המורכבת מ-99% מים בעוד הנותר הוא יונים ואנזימים תפקידו של אנזים הוא לפרק את תאיהם של חלק מן החיידקים המצויים במזון ולפרק את העמילן לדו סוכר מלטוז. ( וויקיפדיה ) - תהרגו אותי את המשפט האחרון גם אני לא הבנתי.

עכשיו שאנחנו יודעים ממה עשוי רוק הגיעה הזמן להסביר ממה נגרמת התופעה הזאת .

פה יבש או cottonmouth כמו שמכונה באנגלית הוא תופעה מציקה ביותר ולפעמים אם אתה תקוע בלי כסף או מים זה פשוט יכול להרוס לך את סטלה , או לגרום לך להראות כמו ילד בן 12 אחרי משחק כדורגל מתחרע על ברזייה באמצע הרחוב .

אז למה זה ככה ? , בהתחלה חשבו שזה בגלל "העשן החם" כמו שקורה לפעמים כשמעשנים סגריות או טבק , אבל זה לא זה תופעת פה יבש יכולה לקרות גם כאשר צורכים קנאביס דרך אכילה שתייה או כל דרך אחרת , אז מה הבעיה ?
    ההסבר מאחורי התופעה הזאת הוא בלוטת הרוק " submandibular glands " .
    בפה שלנו יש שלושה בלוטות רוק , sublingual glands , submandibular glands , parotid gland .
    submandibular glands
    אחראית לכ 70% אחוז מהפרשת הרוק בפה , ובבלוטה הזאת נמצאים קולטים של CB1 ו CB2 .
    כאשר אנו מעשנים הקנאבואידים זורמים בדם שלנו וכשהם מגיעים לבלוטה הזאת הם משפיעים על הקולטים האלה וגורמים לבלוטה הזאת להפסיק לקבל הודעות מה parasympathetic nervous system שהיא זאת שאומרת לבלוטה להפריש רוק .

פתרונות ? , חח ברור שאני לא הולך לחדש לכם כלום אבל בכל זאת אולי כן ..

1. שתו מים : מים ללא ספק יפיגו את תחושת היובש בפה , תמנעו מאלכוהול כי ידוע שהוא סם משתן שמייבש את הגוף וזה רק יחמיר את המצב , אז עם אתם באמצע ישיבה מעשנים ושותים ופתאום יבש הפה קחו שלוק מכוס מים ולא מהכוס של הוודקה.

2. מאנצ ! : תעופו על המאנצ' , א. בגלל שזה כיף וזה חלק גדול מההנאה שבעישון אבל בעיקר כי המאנצ' יעזור לגרות את בלוטות הטעם שלכם שיגרו את בלוטות הרוק שלכם ויגרמו להפרשת רוק מיידית .

3. מסטיק : לכל מי שמעדיף לוותר על המאנצ' כדי לשמור על המשקל לעיסת מסטיק היא פתרון טוב גם , היא פועלת בדיוק כמו אפקט המאנצ' .

אז בעקרון זה הכל .. מקווה שחידשתי משהו , אני יודע שפרסמתי אשכול כזה כבר אבל החלטתי להשקיע יותר.

מקור מידע : http://www.truthonpot.com/2013/08/04/the-science-behind-cotton-mouth/
    http://cannabischris.com/2012/04/why-cannabis-gives-you-dry-mouth-or-cottonmouth/

#1 Sankoren, ‏19/11/15
    נערך לאחרונה ב: ‏19/11/15

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!