1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

קנאביס אכן פוגע בזיכרון ..

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י Sankoren, ‏7/4/16.

1. Sankoren

Sankoren חבר חדש

לייקים:
    8
    טוב אז לפני שאתם מתנפלים עליי בעובדות בואו תנו לי להסביר לכם למה אני מתכוון .

ראשית הצמח עצמו אינו פוגע בזיכרון אך בשימוש רב בו הוא מאט את התפחות האיזור הזה .
    ועכשיו להסבר נרחב יותר :

האונה הרקתית : האונה הרקתית שלכם היא אזור במוח שבוא נמצאים שתי איברים חשובים מאוד ליצירת זיכרונות שהם ההיפוקומפוס והאמיגדלה .

ההיפוקומפוס :
    האזור הזה אחראי על יצירת זיכרונות, זאת אומרת שבשיתוף עם האמיגדלה שאחראית על רגשות (פחות או יותר) וקיימת בה תגובת "הילחם או ברח" מוסרת את המידע הרגשי להיפוקומפוס והוא מחליט אם לשמור את זה בזיכרון לטווח ארוך או לקצר שיימחק בזמן מסויים (יחסית קצר) לאחר מכן בהתאם לסיטואציה או לחוזקת הרגש שהיה באותו רגע ( בגלל זה זיכרונות טראומטיים זוכרים יותר טוב ) .

טוב אז אחרי שחפרתי מה הפואנטה אתם שואלים .. אני יסביר .
    שכאתם מעשנים קנאביס נגרם נזק לאונה הרקתית שלכם , נזק זמני שיעבור בתום ההשפעה , בגלל זה לפעמים יש חלקים ריקים של זמן כשמעשנים או כשמנסים להיזכר במשהו בזמן שהייתם תחת השפעת קנאביס.
    אז אם הנזק עובר אין ממה לדאוג נכון ?
    טוב לא כלכך ...
    אצל מעשנים רגילים שלא צורכים קנאביס בכמויות גדולות זה לא ישפיע , אבל אצל מעשנים כבדים זה יגרום לבעיה מכוון שכשאר אנו תחת השפעת קנאביס ונגרם נזק לאונה הרקתית ההיפוקומפוס לא שומר זיכרון טוב , ולפי מה שידוע לי המוח הוא שריר וכמו כל שריר ברגע שלא מאמנים איזור אחד הוא מתחיל להתנוון .

זה לא הצמח שגורם לזיכרון נזק זה חוסר השימוש או ה"אימון" היומי שההיפוקומפוס שלכם צריך .
    מחקר שנעשה ב 2008 מצא כי אנשים שמעשנים 5 ג'ויינטים ומעלה ביום , ההיפוקומפוס והאמיגדלה שלהם היו קטנים יותר בהשוואה לאלו שלא מעשנים .

אז תזכרו שלעשן זה בסדר ויש לזה גם הרבה היתרונות אבל לא צריך להגזים (;

2. Mushi Mushi

Mushi Mushi קנאביסט

לייקים:
    24
    פעם קראתי על זה מחקר אבל שכחתי איפה ;)

3. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    כל פעם שאני קורא משהו כזה שטותי אני שוכח אותו מיד ואין לי בעיה בזיכרון.

inonabis אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!