1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

CBD עוזר לPTSD ודפרסונליזציה?

הנושא בפורום 'זני קנאביס' פורסם ע"י Midnight, ‏31/12/18.

1. Midnight

Midnight חבר חדש

לייקים:
    0
    יש לי PTSD וחרדה מאוד גבוהה - משמע שאם לזן מסוים יש אפשרות לעשות לי חרדה, הוא יעשה, ויש לי היסטוריה איומה עם זנים שמכילים THC (גם אז זה 7%-8%) שאפילו עשו גרוע יותר.

ראיתי הרבה מחקרים בעד CBD לגבי מחלות פיזיות ונפשיות אבל קשה למצוא באמת חוות דעת מפורטת עליו.

*מניסיון אישי שלכם\ן, לאיזה סימפטומים מתוך ה-PTSD (פלאשבקים, שינה, התקפי חרדה, סיוטים ושאר הנאות) ה-CBD משפיע, אם בכלל?
    *יש פה מטופל\ת פוסט טראומתי\ת עם חוות דעת על זני THC? שווה לנסות שוב?

ההפרעה שמלווה אותי כל זמן וכל רגע היא הדפרסונליזציה ודראליזציה (תחושת נתק מעצמי, מהסביבה והרגשות) שמגיעה עם הפוסט טראומה. אם אתם חוויתם (לא רק מכירים את השם - כי זו הפרעה שאם לא חווים אותה קשה להבין), אז אשמח אם תצטרפו לדיון ותכתבו איך זה מתקשר לקנאביס, גם אם זה באופן חיובי או שלילי.

תודה לעונים:)

2. allexxy

allexxy חבר חדש

לייקים:
    1

3. allexxy

allexxy חבר חדש

לייקים:
    1
    היי, אני יכולה לספר לך על נסיוני האישי עם קנאביס ו - ptsd - הלם קרב (וסרטן), שעיקרו מתבטא בהתקפי חרדה, ולא בסימפטומים הנוספים שהזכרת. על פי הנסיון שלי, כמות ה - thc אינה בהכרח קשורה להשפעה על ptsd. חוץ מ - thc ו - cbd ישנם עוד עשרות חומרים פעילים שמשפיעים עלינו, אחרת כל זן עם רמה זהה של thc ו - cbd היו זהים. ל - cbd, מלבד היותו אנטי דלקתי, יש תכונה הממתנת את ההשפעה הפחות טובה שיש לצריכת thc לאורך זמן, ויש המוצרים שהוא מרגיע. ניתן כמובן לצרוך בנוסף לזן שתקח, cbd בלבד, בין העישון, שמן וכדומה. כשקיבלתי את הרשיון לפני מספר שנים, הצטיידתי בכדורי הרגעה כי מהר מאד הבנתי שמדובר בניסוי וטעייה. מצאתי זן נהדר בתיקון עולם ששמו זהר, ולאחר שהפסיקו לשווק אותו מצאתי זן שהתאים לי אפילו עוד יותר: עוז. אך בארץ כמו בארץ, ופתאום אין תיקון עולם, אלא חברה אחרת שאין לה מושג למה כל זן נועד, ומתיפקוד מכסימלי בהתחשב בנסיבות, עברתי לדיכאון קשה עם מחשבה על החיים: מי צריך את זה? יש בארץ טעות בסיסית וחוסר הבנה לגבי חשיבות הזן. הרי זה כמו תרופה. זורקים אותך ליבה אחרת, וזה כמו להיות עם כאב גרון ולקבל תרופה לטחורים. לדעתי משרד הבריאות צריך להתארגן על עצמו, כי מדובר בתרופה לכל דבר ועניין, ועם זה באה גם אחריות רפואית. בקיצור, אתה חייב להיות זה שמנהל את הטיפול בעצמך, אל תילחץ אם ניסית זן שגרם לחרדה, זה עובר, וקרא להתעדכן כל הזמן, במיוחד בפורומים, ותגיע למנוחה ולנחלה אם יפסיקו לשנות את הזנים שבנמצא מדי חודש. מקוה שמשהו עזר, בהצלחה והרבה בריאות.

4. גלעד ארדן

גלעד ארדן חבר חדש

לייקים:
    7
    תראה אין לי ניסיון עם פוסט טראומה,
    אבל כן עם חרדות, ויצא לי להגיד הרבה פעמים שמבחינתי THC זה "תרכיז חרדות"
    בשימוש שמן CBD זה לא קרה לי (תופעות לוואי שלי עם השמן: כאבי בטן וישנוניות)

יש פה לינק להשוואה של THC/CBD בPTSD
    https://www.marijuanadoctors.com/resources/ailment-resources/cbd-vs-thc-for-ptsd-treatment/
    אתה יכול להיעזר בגוגל טרנסלייט

מתוך העמוד+טרנסלייט:

THC יכול להעלות תחושות חרדה או פרנויה בקרב משתמשים, ולכן רבים מאמינים שזה לא טיפול בטוח או יעיל ל- PTSD. ל- CBD השפעה הפוכה. הוכח כמפחית את תחושות החרדה בקרב אנשים עם פוביות או הפרעות חרדה. זה גם מחניק את זיכרון הפחד, ומאפשר לחולים להרפות מהחששות.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!