1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

Clones advice

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י deleted, ‏14/7/14.

1. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    היי,

האם נורת cfl של 30 וואט (24-0) מספיקה למספר מצומצם של שכפולים לתקופת ההשרשה?
    האם מכניסים תחת המנורה ישר או שנותנים קודם כמה שעות של חושך?
    האם יש טעם לעבור לנורת cfl של 65 וואט (24-0) על ההתחלה/באמצע?

וכל מידע נוסף שנראה לכם שיעזור לי עם הנורת והזמנים - אני אשמח לשמוע

תודה!

2. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    נורת cfl תספיק לעד כחמישה ייחורים בלי בעיה, אין צורך במשטר 24/0 ואפשר בהחלט לשמור על משטר רגיל של 18/6 רק לשמור על לחות מספיקה, בעזרת ספריי או כיסוי.
    התאורה לא צריכה להיות צמודה או קרובה לצמחים כמו בגידול, מרחק של חצי מטר מהייחורים הוא סביר.
    בהצלחה.

3. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    אז אני מבין ש cfl 30 וואט זה מספיק כשיש לי רק 20 ס"מ להרחיק מהצמחים.

אחרי שאני רואה שהצליחה ההשרשה, אפשר להעביר ישירות לגידול חוץ?

תודה

#3 deleted, ‏14/7/14
    נערך לאחרונה ב: ‏14/7/14
  4. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    מה זה מספר מצומצם?
    בגדול לקחתי לא מזמן ייחור תחת מנורת cfl של 26w. הוא פשוט היה בתוך החממה וממש מעל גג החממה מעל הייחור שמתי את המנורה.
    ייחורים לא זקוקים להמון אור (גם ככה אין להם איך לקלוט אותו כי מצמצמים את מספר העליו ע"מ להקל על הצמח שיתעסק בלפתח שורשים) ונוצר צוואר בקבוק בעיקר בנושא המים (הרי אנו דואגים ללחות ע"מ שהצמח יוכל לקלוט את הנוזלים דרך העלים גבעולים...).
    בקיצר מנסיוני, דאג ללחות, חום נעים (נגיד בחורף יותר קשה - מקראיה ולא מניסיון) שיקרה באופן טבעי בתקופה הזאת של השנה, ותאורה ראויה שלא תפלה אף ייחור.

מכניסים ישר תחת תאורה (לחתוך, לנקות, לעשות חתך נקי, חומר השרשה, מצע השרשה לח, אולי איזה טיפת מים נוספת, חממה, אור ישר).

האם יש טעם לעבור? אני חושב שכן, זה לא הספקים מטורפים שאני אגיד שאתה מבזבז חשמל סתם וגם ככה מדובר על שבוע פלוס מינוס. הרי בתאורה בהספקים הנמוכים האלו 'כל המרבה הרי זה משובח', מה גם שכנראה שנורה הזאת יותר גדולה פיזית ולכן תעזור לכסות יותר שטח לכל הייחורים שלך.

מידע נוסף? יש מדריך באתר.. ואני מאמין שגם בלינקיה שאדיב עשה (נעוץ).
    אל תפריע להם ואל תנסה להוציא אותם בעדינות בשביל לבדוק אם הם השרישו וכו.. כשהם ישרישו אתה תדע כי היקף המצע יתחיל להתמלא שורשים ובכלל יהיה לך די מובן כי הצמח יתחיל להראות בריא ויוצא עלים חדשים.
    תדאג ללחות זה ממש חשוב, עושים מן חממה. לצמח אין שורשים ולכן הוא לא יכול לקלוט נוזלים מהאדמה. הוא קולט את הנוזלים מהאוויר דרך חלקיו הירוקים.
    את החממה תפתח פעם ביום לדקה שתיים שלוש שיתחלף האוויר עם הגזים שהצמחים פלטו וכו.
    אין צורך להשקות מחדש את היחורים, במקרים מאוד קיצוניים מצע הגידול מתייבש לחלוטין.

בהצלחה.

5. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    היי תודה,
    התחלתי לקרוא בגישה של "מה הוא מנסה לחדש לי קראתי ב 5 מקורות כולה שאלתי שאלה ספציפית" אבל בסוף השכלתי.
    לא ידעתי שהצמח סופג את המים דרך "החלקים הירוקים" אז תודה מוצקה לך.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!