1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

נורת גידול UFO

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י lowryder, ‏26/1/16.

1. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    1.אהלן מה אתם אומרים על הנורה הזאת?היא 130 וואט והמחיר מצחיק, ולפי מה ששמעתי שהנורות בארץ מאוד יקרות (אשמח שתתנו לי קישור שמוכיח אתזה)
    קישור: http://www.ebay.com/itm/111763498628?_trksid=p2057872.m2749.l2648&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT
    2. לכמה עציצים הנורה הזאת תספיק, וכמה חשמל היא צורכת? איך אני יכול לחשב את זה? כי הריי זה LED אז לא אמור לכחת הרבה?

תודה מראשששששש.

2. Mr.nice

Mr.nice חבר חדש

לייקים:
    1
  3. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה על תשובתך אבל אני כבר הזמנתי את המנורה בקישור שפירסמתי.
    אני אשמח לעוד תשובות יותר מפורטות =)

4. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    לצמח אחד, או שני צמחים קטנים גג, בארון של בערך 60×60 ס"מ. אתה אומר שזו נורה של 130וואט, אז היא צורכת מהחשמל 130 וואט מן הסתם. זה יוצא סביב 70-80₪ חשמל בחודש אם זה מה שאתה שואל.

5. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה על התשובה! אבל איך אתה מחשב את זה? זה מעניין האמת
    אבל לא מדדת פרמטרים מוסיימים:
    הריי זה גם תלוי כמה שעות הנורה פועלת, ואני לא מדליק כל יום, זה צומח ברוב הימים תחת כיפת השמיים... בזכות השמש שלנו :)
    ורק כש יש גשמים או כש השמיים אפורים, רק אז אני מדליק..

אלף תודות מראש!

6. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    כמה וואט זה כמה וואט אחי...
    לגבי החישוב - כל שעת עבודה זה 130 וואט/שעה כלומר 0.13 קילו וואט שעה. כנס לאתר של חברת חשמל ותראה את המחיר לקילו וואט / שעה בישראל. משהו סביב חצי שקל. אם פועל 24 שעות ביום 30 יום בחודש תגיע לסביב 45-50₪. הוספתי לזה גם צריכת חשמל למאוורר ונטה וכו' והגעתי בחישוב לארון גידול למשהו סביב 70₪ לחודש בשלב הצמיחה עם משטר אור של 24 שעות דולק קבוע... כמובן שבפריחה זה חצי, וכמובן שאם אתה מדליק חלקית אז צריכת החשמל נמוכה יותר....

7. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אגב ממה שאני יודע לא נהוג לערבב גידול בחוץ וגידול תחת תאורה... אבל אולי אני טועה. כך או כך, קח בחשבון שהנורות הללו לא מתאימות לתנאי חוץ מבחינת לחות, שמש, גשם...
    לדעתי תשמור אותה לסתיו הבא לגידול אינדור, בלאו הכי עד שתגיע יהיה אמצע מרץ, תחכה עוד שבועיים שלושה ותתחיל גידול באפריל. אם זה צמח רגיל עד הפריחה באוגוסט תהיה לך מפלצת (בגידול נכון..) ואם זה צמח אוטומט אז ביוני יהיה לך צמח נחמד מאד - מהנסיון הקטן שלי עם אוטומטיים, להתחיל גידול שלהם באפריל זה אופטימלי. ואם אתה ממש להוט להשתמש במנורה החדשה שהזמנת - תשתמש בה לשבועיים הראשונים כשהצמח עדיין בעציץ קטן, מרגע שאתה מעביר לעציץ קבוע לדעתי תוציא החוצה ותהנה מהשמש. בסופו של דבר אין כמו אור שמש טבעי לגידול, אז באביב ובקיץ כשיש שמש טבעית זה לדעתי מקור האור המיטבי לגידול, לא צריך שום מנורות ושום ונטות כשיש אפשרות לגדל בקיץ באוויר הפתוח תחת שמש ישראלית חמה

8. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    מסכים איתכם נשמות!
    אבל העניין ש אני קניתי את המנורה בישביל "השלמת" אור.
    כי הריי בחורף זה בעייתי מבחינת השמש... ואני מגדל רק אוטומטים.
    אז בימים קרים אני עושה שילוב בין אור שמש (אם יש) לבין המנורה שקניתי, וכש יש קיץ אז זה עומד רק בשמש.|
    מקובל לעשות דבר כזה?

2. האם גם לצמחים אוטומטיים צריך לדעת 12 שעות חושך? כי לפעמים אני שם את הצמחים גם כמה שעות בלילה תחת המנורה.

תודה מראש =)

9. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    צמחים אוטומטיים יכולים לגדול גם עם 24 שעות אור. או 20:4, 18:6. ממה שקראתי אנשים שמגדלים אינדור אוטומטיים מגדלים לרוב במשטר של 20:4 לאורך כל הגידול.
    מה שכן - לא מומלץ לבלבל את הצמח עם שעות תאורה משתנות. האור לא רק משמעותי לצמח לפוטוסינתזה (החשיבות העיקרית) אלא גם מגדיר לצמח את השעון הביולוגי שלו. בצמח רגיל בלבול כזה של שעות תאורה ("לפעמים מוסיף לצמח שעות אור בלילה"- משמע, לפעמים כן ולפעמים לא) היה מבלבל את הצמח וסיכוי טוב שהיה הופך להמפרודיט. אני לא יודע בוודאות לומר לך אם זה יקרה גם בצמח אוטומטי אבל ככה או ככה לא נראה לי חכם לבלבל את הצמח בשעות תאורה משתנות.
    לגבי החורף - לדעתי בחורף תגדל בארון וזהו. אני כבר שנתיים מגדל צמחים אוטומטיים בחוץ, כעת מגדל צמח ראשון (רגיל) בארון בחורף; זו חווית גידול אחרת, יש הרבה יותר בקרה מבחינת מזיקים למשל, טמפרטורה ועוד כל מיני פרמטרים שבגידול חוץ יש לך פחות שליטה עליהם. בגידול חוץ בחורף לא רק תהיה חסרה לך שמש, יהיה לך גם השפעה של הטמפרטורה הקרה שמעכבת את קצב הגידול של הצמח

10. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה על הפירוט הנפלא הזה! למדתי רבות :rolleyes:
    לגביי מה שאמרת אני לא בידיוק מבלבל לו את שעות האור, פשוט מדיי פעם כפי שאתם יודעים יש ימים בחורף שאין הרבה אור.. (למשל פתאום שמש ואחרכך יש לך עננים וגשם... ) אז בימים כאלה אני פשוט משלים לצמח את שעות האור שהוא היה זקוק.. ונגיד ב12 בערב עד הזריחה זה מספיק שעות אור לצמח אוטומטי לא ככה? או מ9 עד הזריחה. האם אתה חושב שזה יכול להיות בסדר? כי הריי בכל זאת יש לצמח שעות חושך.

ועוד שאלה קצת לא קשורה ברשותכם :oops:
    איך אני מתקין איוורור בארון? שמעתי שזה עובד עם מאווררי מחשב... כמה אני צריך כאלה ואיך לחבר את כולם?
    (ובכללי אני אשמח למדריך מפורט של בניית ארון :cool:)

תודות רבות

11. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    זה בדיוק מה שהתכוונתי כשכתבתי שאתה מבלבל את הצמח. הצמח לא רק זקוק לכמות אור מסויימת ביום אלא גם לשעות קבועות של מתי אור ומתי חושך. תחשוב על בן אדם שפתאום באמצע הלילה מדליקים לו את האור כשמבחינתו הוא אמור להיות ישן בגלל שבבוקר היה מעונן...

12. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    הבנתי.. למרות שלפי מה שקראתי בצמחים אוטומטים זה לא כלכך חשוב "המשחק" עם התאורה... ושזה לא יכול להזיק.

ואני אשמח שמישו יענה לי גם על השאלה השניה (לגביי האיוורור)

13. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    בצמחים אוטומטיים פחות משנה אם שיגרת האור היא של 24 שעות רצוף, או 20:4, או 18:6, או 12:12- שינוי שיגרת האור מ"צמיחה" (יותר אור מחושך) ל"פריחה" (12:12) לא יגרום לצמח אוטומטי להכנס לפריחה, כמו שקורה בצמחים רגילים. אבל אי שמירה על שיגרה של אור ושינוי שעות התאורה מיום ליום - אני נוטה להניח שגם לצמח אוטומטי זה לא בריא. למרות שאני לא מומחה, יש פה אחרים שבטח יידעו לומר באופן יותר חד משמעי.
    לגבי האיוורור: חשוב שראשית יהיה מאוורר קטן על הצמח, בצמיחה הוא מרעיד קצת את הגבעול וגורם לגזע להתחזק, ובפריחה הוא מכניס אוויר בין הפרחים שלא יתפתח עובש. לא מאוורר חזק ולא ישירות על הצמח, רק שתהיה תנועה של אוויר בארון. לרוב משתמשים במאוורר קליפס של 4-6". חוץ מזה צריך שתהיה תחלופה של אוויר בתוך הארון כדי שאוויר חם יוכל לצאת החוצה - בארון גידול קטן והמיוחד אם הנורות לא מייצרות הרבה חום, מספיק שיהיה איוורור פסיבי - כלומר פתח כניסה לאוויר בתחתית הארון ופתח יציאה בחלק העליון של הארון, מהצד הנגדי; האוויר החם יעלה באופן פסיבי למעלה וימשוך פנימה אוויר טרי מלמטה. בארון קצת יותר גדול או אם מתפתחת בעיית חום בארון - שמים ונטה שואבת בחלק העליון של הארון. אצלי יש ונטה 4" שמופעלת בטיימר כדי לשמור על טמפרטורה של סביב 24-30 מעלות בארון לאורך היום. בחלל גידול עוד יותר גדול - שמים שתי ונטות אחת להוצאת אוויר ואחת למשיכת אוויר פנימה בחלק התחתון. בחלל עוד יותר גדול עם נורות חזקות שמייצרות כבר הרבה חום - משתמשים במפוח.
    בקיצור - תתחיל באיוורור פסיבי, פתח למטה ופתח למעלה בארון, פלוס מאוורר קטן בתוך הארון, תשים מד טמפרטורה ותעקוב אחרי הטמפרטורות בארון. אם הטמפרטורות עוברות את ה30 מעלות תוסיף ונטה שואבת בפתח האוורור העליון. לא סביר שתצטרך יותר מזה לחלל גידול קטן.
    בגידול חוץ כמובן אין צורך בכל זה - הרוח הטבעית עושה את כל העבודה

14. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    וואי וואי תודה רבה לך על הפירוט! מעריך את זה מאוד חבר!
    ו שוב שאלה קצת לא קשורה :oops:

כעיקרון אני רק בעניין של אוטומטים, וכפי שידוע לי אני בודק כש הם מוכנים לקטיפה וייבוש לפי השיערות (שהם חומות) ולפי המיקרוסקופ הקטן שקניתי.
    אבל יש עוד דרך ממש קלה (לדעתי) זה לפי העלים.
    אני נותן לצמח "להתבשל" עד הסוף ומחכה עד שהעלים נהיים צהובים.
    והשיערות נראות כבר אדומות חח, בקיצור ולעניין:
    האם אפשר לדעת מתי מוכן הצמח לפי העלים גם?

תודהההההההההההההההההההההההההההה רבה רבהo_O

15. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    בצמח אוטומטי כן.
    כשהעלים הגבוהים יותר (בקולות עצמן) מתחילים להצהיב זה סימן שהגיע זמן לקטוף.
    יש שטוענים שבאוטומטיים זה הקריטריון הכי תקף, יותר מהשוואת הטריכומות במיקרוסקופ ויותר ממבחן השערות.
    אבל המבחן הכי טוב - כשנראה לך שהגיע הזמן לקטוף קח טעימה קטנה ותחליט.

Cal Mar אוהב/ת את זה.
  16. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    חחחחח אש עליך חבר!
    לגביי ה"לקחת" טעימה, זה דיי בעייתי כי האמת שנסיתי (קראתי במדריך מסויים שאפשר לייבש חתיכה קטנה במיקרו ושזה יעבוד) אבל הטעם מגעיל... זה לא נותן את הראש והבאזז שצריך!

גם אם נייבש את הקנאביס באופן נכון ומסודר, זה גם לא נותן את הראש ואת הבאזז! רק אחרי שאנימ יישן אותו לפחות שבוע, רק אז הוא מתחיל להתחזק ולתת את ה"ראש"

בקיצור המסקנה שלי: ללא יישון אין סטלה בכלל.

או שזה רק אני?o_O

17. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    חמודים שלי?:oops:

18. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    :(מישו??

19. SuperWeed

SuperWeed קנאביסט

לייקים:
    80
    זה רק אתה.

20. Dr.hydro

Dr.hydro קנאביסט

לייקים:
    114
    חבר יקר זה לא הגיוני שאין סטלה בלי יישון ניראה לך שכולם עוסים יישון! יכול מעוד להיות שאתה מגדל פשוט זן חלש.
    אים אתה תגדל אוטומטים נכון אתה תוציא מי צמח אוטומט אפילו יותר מי פמנייז וכמובן בהרבה פחות זמן, אבל! המנורה שאתה משתמש איתה בלי לבאס אבל הי לא שווה כלום.
    חוץ מיזה שאוטומטים צריכים לפחות 18 שעות אור (עדיף 20) אוטומטים גם צריכים אור חזק לדוגמא רק שתבין אים האיתי מגדל צמח אוטומט אים מנורה כמו שלך עז 3 כאלה לפחות למה? כי בסוף יצא לך 40-50 גרם במקום 120-150 לפחות וצפונה כמובן אים אתה עוסה הכול נכון.
    אוטומטים להפך ממה שכולם חושבים הם מעוד רגישים לכול סטרס קטן וזה כמובן ישפיע על היבול הסופי.
    אים אתה לחוץ לטעימה פעם הבעה לא במיקרו! תכניס לתנור 180 מעלות זה הרבה יותר טוב.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!